Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan járok a legjobban?...

Hogyan járok a legjobban? (gyes-gyed)

Figyelt kérdés

2008. 06.28-án született első gyermekünk, pedagógusként dolgoztam. A két év után jönne a gyes....

De 2010. szeptember 24-re vagyunk kiírva a második babával.

Ha valaki volt van hasonló cipőben, vagy átlátja a jogszabályokat, akkor hogyan lehet a legjobban anyagilag kijönni az adott helyzetben?

Érdemes vissza menni dolgozni, vagyis kivenni a szabit ami erre a két évre jár, és utána Tgyás.....


2010. jún. 16. 19:23
 1/2 anonim válasza:
Szia! Mindenképpen igényeld meg a gyes-t. Ha magas a bruttód 210.000 ft feletti akkor mehetsz rögtön táppénzre, mert a gyeded úgy is csak a minimálbér kétszerese lehet. Ha ennél alacsonyabb akkor nem érdemes táppénzre menni, mert, akkor szabi és tgys a szülés előtt 30 nappal. Függ még attól is, hogy hány év munkaviszonyod van az első tgys előtt.
2010. jún. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én a helyedben(hasonló az enyémmel, pár hónap csúszással vagyok utánad)megkérdezném a céget ill. a Tb-t(én utóbbinál nyomoztam, mert pártatlan)és azután döntenék. Szerintem vissza kellene menned azaz szabi és utána szülési szabi azaz Tgyás és így jársz a legjobban, táppénzzel egyáltalán nem, mivel neked az anyagi a lényeg ( mint mindenkinek ebben a helyzetben).
2010. jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!