Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nőgyógyász hány hetes...

A nőgyógyász hány hetes magzatot képes "kitapogatni"?

Figyelt kérdés
Gondolom, olyan 3-4 heteset már érzékel amikor nyomkodja a méhet
2010. jún. 10. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
A nőgyógyász belső vizsgálattal kitapintani csak kb a 6. héttől tudja a kicsit, addig csak azt érzi, hogy megnagyobbodott a méhed. Ultrahangos vizsgálattal azonban már a 4-5 hetes petezsákot is lehet látni.
2010. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na ez így nem jó:

szóval kitapogatni az én 24 hetes babámat tudja a doki,kitapogatja a buksiját,lábát,hátát.

Szóval nem babát tapogatnak ilyen kis terhességben hanem a méh fundusát és feszességét nézik.

Annyit tud csak a doki sejteni,hogy kissé megnagyobbodott a méh,keményebb a tapintása.

Biztosat csak az UH mondd.

De 3-4 hetes terhességet még az UH se nagyon érzékel.

Ezért érdemes a pozi teszt után legalább két hetet várni és akkor menni először UH-ra.


24 hetes km.

2010. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor a tiéd sem pontos ugyanis én 6 hetes terhesen voltam a dokinál megnézet azt mondta tuti terhesség az uh pedig 8 mm -es gesztációs gyűrűt látott már ami kb 4 hétnek felel meg azóta is kisebbek vagyunk legalább egy héttel van amikor 2 -el úgyhogy a peteérésem 2 héttel később volt mint kellet volna legyen ez azt jelenti hogy a doki is már 4 hetes terhességet meg tudott mondani és az uh is látta
2010. jún. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én akkor rohantam el a dokihoz, mikor nem jött meg, s volt egy, azaz egy darab pozi tesztem. Ekkor voltam 4 hetes és 2-3 napos :):):)

Gratulált a babához!

2010. jún. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hetesen (peteéréstől két hétre) mutatott az uh 1-2mm-es petezsákot. Nem is tapogatott, csak uh-zott :-)
2010. jún. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!