Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az uh-n minden méret a hetekne...

Az uh-n minden méret a heteknek megfelelő, de a feje?

Figyelt kérdés
3 héttel előbbre van minden mérésnél. Volt így valaki?
2010. jún. 8. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:

A babák feje általában nagyobb mint a többi méreteik.Ez a méhben is így van és újszülött korban is.


Vagy nem hydrocefalis magzat véletlenül?

Bocsánat a feltételezésért,de nem vízfejű a magzat?

Még esetleg ez okozhat nagy méretbeli különbséget...

2010. jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia ne aggódj, ha vízfejű lenne, vagy csak a gyanú is felmerült volna, akkor már utánajártak volna a dolognak.Az én bébimnek is 2 héttel előbbre van mindig a buksija, rákérdeztem ,és csak mosolygott a doki, hogy ez természetes.

38 hetes km

2010. jún. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jézusom, vízfejű? Csak mondta volna a doki!!!
2010. jún. 8. 11:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Na ezért írtam,hogy nagyobb a fejméretük még születés után is:)

A vízfejű gondolatomért mégegyszer bocsi csak egy feltételezés volt.

Sajnos van ismerettségi körben ilyen(vagyis volt) :((

Egyébként az ismerősöméknél sem vették észre,csak a 26 héten.A kismama úgy döntött megtartja így is pedíg felajánlották az abortuszt.Születése után 1 nappal meghalt a baba:(((

tudom ne rémisztgessek senkit,de gondoltam ez is egy (borzalmas)lehetőség a nagyobb fejre.


24 hetes kismama.

2010. jún. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt, hogy a többi méret normál, de a feje pár héttel megelőzte a korát. Aztán a többi része behozta, a kövekező uh-n már teljesen normál méretű fejet mértek. A védőnő szerint a magzatnak van egy olyan szakasza, amikor hirtelen a fej nő a legtöbbet, aztán ez lelassul, utána pedig a test fejlődik gyorsabban. ez a normális. Nálam a 26. héten mértek "nagy" fejméretet,aztán a 28.héten voltam a dokinál ő pedig már tök normál értéket mért. szerinem egyébként az sem mindegy ki méri, ott 1-2 mm eltérés is lehet. Szerintem ha genetikai gond merül fel, annak azonnal utánajárnának.
2010. jún. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztos semmi gond. Első babámnak volt mindig jóval nagyobb a feje, végig, az utolsó uh-nál mondta is a doki, hogy "reméljük kifér". Hát végül tényleg nem volt kis feje, de nem is óriási (36,5 cm) és meg tudtam szülni gátmetszéssel. A másodikomnak kb 28. hétig volt mindig nagyobb a fej mérete, aztán lelassult a növekedése, és az utolsó uh-n már szinte napra pontosan annyinak saccolta a gép, mint amennyi a tényleges kora volt. Ő 35cm-sbuksival született.
2010. jún. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy biztos, ha bármi gyanú merülne fel a doki részéről, tuti, hogy alaposabb kivizsgálásra küldene, ezt ne feledd!!

A második fiamnál kb a 24. héttől végig 3 héttel nagyobb fejméretet mértek!!! Sőt: az FL (combcsont) mérete mindig kb 2 héttel le volt maradva.

Végig izgultam az egész terhességet, bár voltam kifejezetten genetikai uh-n is. Senki nem mondta, hogy tutkó baj van, de majd születése után meglátjuk.... Köszi...

De végül, hála Istennek semmi baja nem lett, viszont egy dundi baba született: 4360gr és 55 cm. Most is rövidecske a combja, de talán majd kinövi.

2010. jún. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!