Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt mondják elmegy a baba a...

Azt mondják elmegy a baba a 12. hétig ha valami fejlődési rendellenessége van, ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés
Csak azért mert ilyen alapon nem születnének beteg gyerekek, nem?
2008. okt. 25. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van igazság abban,hogy a természet szelektál.De nem így van ez minden esetben.Én fogyatékosotthonban dolgoztam,ha valóban minden beteg baba elvetélne,nem lenne olyan hosszú a várólista.

De azért kell idejében felkészülni a terhességre,hogy a lehető legkisebbre csökkentsük a kockázatot.Mint tudjuk,a legtöbb ártalom a 12 hét előtt éri a babát,akkor okozhat fogyatékosságokat.Ezért vannak a vizsgálatok a terhesség alatt,hogy ami gyakori,és durva rendellenesség azt kiszűrjék.Sajnos a legtöbbjét nem lehet.


Ha babás vagy,nem érdemes ezen stresszelned magad,mert azzal nem segítesz.Gondolom mindent megtettél,és megteszel a gyereked egészsége érdekében.

2008. okt. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak az élettel összeegyesztethetelen kromoszóma rendellenességek,általában az ezzel rendelkező magzatok,szoktak "elmenni".Viszont vannak olyan betegségek amelyekkel még életben tud maradni a baby,ezek,ha nem szűrik ki őket,sajna,megszületnek a szüleik bánatára.Ezzel nem azt akarom mondani,hogy egy beteg gyereket nem lehet szeretni (dehogy nem lehet,még jobban is mint az egészségeset,/ez tapasztalat/),csak ugye mindenki egészséges kisbabát szertne.
2008. okt. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a 12.hét után lett beteg a baba,élettel összeegyezhetetlen fejlődési rendellenességgel,ami ciszta volt,nem genetikai rendellenesség és a 14. és a 18.hét közt alakult ki!

És a természet nem szelektálta,nekem kellett döntenem kihordom-e?

20hetesen kellett megszülni,szülés után persze 5 hónaposan nem volt elég érett a tüdeje meghalt.Jól döntöttünk,mivel a ciszta rosszindulatú volt.

Rengeteg beteg baba születik sajnos.Vannak betegségek amitől sem a vitamin,sem az egészséges életmód...semmi nem védi meg a magzatot.

2008. okt. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem négy spontán vetélésem volt, mert van egy genetikai rendellenességem, mindegyik a tizedik terhességi hét előtt történt. Van viszont egy gyönyörű egészséges 8 éves fiam és jelenleg 20 hetes terhes vagyok a második babámmal. Kommentárt nem fűzök hozzá, csak gondoltam leírom az én esetemet.
2008. okt. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!