Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6hetes terhes vagyok, és ma...

6hetes terhes vagyok, és ma délután egy kis barnás színű nyálkát fedeztem fel a wcpapíron. Rémesen megijedtem, nem tudom, volt okom rá?

Figyelt kérdés
Azóta nincs semmi váladék, rendszeresen figyelem magam. Szerintetek várjak? Vagy menjek orvoshoz így a panasz megszűntével is? Olyan sok rémtörténetet olvastam már itt, ami így kezdődött, nagyon nem szeretném, ha baj történne velünk. Mi tévő legyek?
2010. jún. 2. 21:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ez lehet kétféle dolog.

Lehet, hogy nincs semmi gond.Én is így kezdtem a 2. terhességem.Azóta megszültem.

Viszont lehet vetélés jele is:(Ilyen az 1. terhességem volt.

Megnézettem magam az ügyeleten, mert ideges voltam.Ha megnyugtat, nézesd meg!Nem fognak kidobni az ügyeletesek.Legalább megnyugszol.

2010. jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én a helyedben mindenképpen megnézetném dokival, hogy mi a helyzet. A terhesség elején nekem is volt ilyen, kiderült, hogy egy vérrög volt a méhemben, és az vérzett, felszívódott, de pár napot a kórházban kellett töltenem. Menj dokihoz, az a biztos.
2010. jún. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Most reggel is volt a papíron egy nagyon kicsi, halvány barna váladék. Azt hiszem erőt veszek magamon, és felmegyek az orvoshoz. Félek...
2010. jún. 3. 07:20
 4/18 anonim ***** válasza:
Nagyon szorítok, hogy ne legyen baj!Mindenképp menj el orvoshoz.Lehet, hogy csak felír egy terhességmegtartó gyógyszert, amivel gond nélkül ki tudod hordani.Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni.De csak az orvos tud rajtad segíteni, ráadásul otthon nem lenne egy nyugodt perced sem.Inkább menj be feleslegesen, mint hogy otthon maradj, és megtörténjen a baj.
2010. jún. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha ma reggel is volt akkor enyhe vérzésed van. Nem lehet nagyon vészes ne ijedj meg, de mutasd meg magad a dokinak.

Èn is barnáztam az elsö trimeszterben. nekem a méhnyak volt iszonyat érzékeny és volt hogy egy pukizás után barnáztam, vagy is a hajszál ér elpattant. de lehet a méhböl jön ami miatt feküdnöd kell.

Mindneképpen menj el dokihoz hogy megnyugtasson.

De szerintem nagy baj nem lehet ha csak barnázol.

2010. jún. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Szia!Én a 4. és a 6. hét között végig barnáztam nem is kevés mennyiségben és nem lett semmi baj, ne izgulj! Hívd fel a dokidat és azt csináld, amit ő javasol. Nekem azt mondta, hogy pihenjek sokat.
2010. jún. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy mi történt veled?! Örülnék, ha megírnád. Remélem, semmi gond, és pihensz sokat! Második voltam.
2010. jún. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves vagy, hogy érdeklődsz! Aznap voltunk (még délután, a tapasztalt váladék után) andrológusnál a férjemmel, és mikor meghallotta a jó hírt, azonnal megultrahangozott, és akkor ott rendesen látszott a szikhólyagocska, és azt mondta, hogy ez a váladékozás teljesen normális. De mint látod, nem hagyott nyugodni a dolog, ezért is írtam ki a kérdést. Orvosbarátnőm is nyugtatott, így nem mentem el aznap.


Másnap reggel szintén volt egy kis barnás váladék a papíron. Na akkor kiborult a bili, iszonyatosan sírtam, nagyon megijedtem. Édesanyám benézett hozzánk, és azt mondta, hogy ne idegeskedjek, nyugodjak meg, és szerinte nincs semmi baj. Gondolhatod, milyen állapotban voltam. Nem tudtam mi tévő legyek, mennem kellett dolgozni. Elmentem dolgozni.

Ez volt csütörtökön. Utána egész nap semmi.


Pénteken reggel semmi nem volt, csak miután hánytam, utána volt egy kicsi.

Ma reggel szintén egy pici. De aztán se tegnap, se ma semmi egész nap.

A melleim feszülnek, émelygek, hasam is feszül, és elképesztően reménykedem-imádkozom, hogy nem hoztam rossz döntést azzal, hogy nem mentem el nőgyógyászhoz aznap.


A kontroll 16-án lesz, és nem tudom mit csináljak. Menjek fel előbb? Nem tudom. Ha baj lenne, ez vajon rosszabbodna? Ugye nem fordulhat elő, hogy ez a pici váladék a legrosszabbat jelenti??

2010. jún. 5. 23:22
 9/18 anonim ***** válasza:
Azért nem hinném, hogy kevés váladék a legrosszabbat jelentené, de én teljesen normálisnak azért nem nevezném. A normális az, ha nincs barnás váladék. Én már csak azért is elmennék a helyedben korábban nőgyógyászhoz, mert az is lehet, hogy emiatt esetleg végig pihenned kell az első trimeszter alatt, és ezt azért nem árt betartani. A pici mindennél fontosabb! és szerintem te is nyugodtabb lennél, ha a doki mondaná meg, hogy mi ez, mitől van és mi a teendő vele. Jó babavárást!
2010. jún. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A dokim azt mondta, amikor barnáztam a terhesség elején, ha rosszul vagyok (émelygés, hányás, mellfeszülés), akkor az jót jelent.Sikerül a baba.Szerintem megnyugodhatsz.Gratulálok!
2010. jún. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!