Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt olvastam itt, hogy nem jó...

Azt olvastam itt, hogy nem jó háton feküdni, mert a baba kevesebb oxigénhez jut. Ez hányadik héttől érvényes?

Figyelt kérdés
2008. okt. 24. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg a 30. héttől nem szabad háton feküdni, de pl. én már a 20. héten sem bírtam pár percnél tovább a hátamon lenni, mert fuldokoltam.
2008. okt. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy hallottam, hogy az utolsó trimeszterben kell erre odafigyelni, de azért messziről sem kell ezt olyan komolyan venni, mint a többi terhességre vonatkozó korlátozást (gondolok itt például a súlyok emelgetésére, alkoholra, dohányzásra). Gondolom épp emiatt lehet, hogy ismerősökön és ezen a honlapon kívül nekem senki más nem mondta, hogy ne aludjak háton, mert baj lesz belőle, a doki és a védőnő soha nem tiltotta. Márpedig ha annyira komoly ez a dolog, akkor megteszik.

Én azt hiszem, hogy van olyan, akinél tényleg előjön a dolog, az úgyis érzi, mert ha elnyomja a baba az artériát, mert ezek a kismamák arra is panaszkodnak, hogy zsibbad a lábuk, hideg, tehát nem jó a vérkeringésük és emiatt nem is esik jól a háton alvás.

Én a 35. hétben vagyok, a babám is nagy, már három kiló, ennek ellenére soha nem volt bajom a háton alvással. Próbálok az oldalamon elaludni, de valamilyen oknál fogva az esetek döntő többségében háton fekve ébredek. Eddig emiatt még nem volt lelkiismeret-furdalásom soha, de nem is volt soha kényelmetlen, soha nem éreztem sem zsibbadást, sem azt, hogy bármi baj lenne a vérkeringésemmel. Nekem inkább épp az oldalfekvés nem megy, mert a babóm a jobb oldalra költözött be, ott elnyomta a vesevezetékemet, pangás lett a vesémben, ami miatt a doki "megtiltotta" nekem a jobb oldalam használatát. Ha viszont bal oldalamra fordulok, az ellen a babám tiltakozik, olyankor folyamatosan oda rúg és még akkor is felébred a baloldalra fordulástól, ha előtte nyugiban volt és szerintem ez eléggé felzaklathatja, mert pár percen belül csuklani is kezd. Szóval erősen tiltakozik. Csak akkor nyugszik meg, ha a hátamra fordulok és szépen úgy maradok.

Csak azért írtam ezeket le neked, hogy ne vedd alapvető tiltásnak ezt a hátonalvós dolgot és szerintem hamarosan te is rájössz arra, hogy melyik póz jó a babádnak és melyik az, amelyet nem szeret.

2008. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a háton fekvés olyan dolog, hogy úgy sem tudod megakadályozni, hogy álmodban ne fordul a hátadra. Én pl. rendszeresen a bal oldalamon alszom el és a jobbon ébredek.

És ha tényleg ennyire veszélyes lenne, akkor a dokik figyelmeztetnének erre. Nekem a dokim nem említette, hogy ne aludjak a hátamon vagy épp a jobb oldalamon.

Lényegében erről azt olvastam, hogy sem a jobb oldalon, sem a háton nem jó aludni, mert a kismama és a kicsi is akadozva kapja az oxigént.

De ha már intenzíven rugdos a kicsi, akkor úgy is ő dönti el, hogy engedi, hogy aludj. Nálam pl. van olyan, hogyha a bal oldalamra fekszem, addig rugdos, míg meg nem fordulok a jobbra, pedig elviekben nem tesz jót, ha jobb oldalon fekszünk.

2008. okt. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 35 hetes vagyok és állandóan arra ébredek,hogy háton fekszem.Biztos a baba ébreszt fel,hogy neki már így nem jó.Szerintem nem kell aggódni,mert a baby úgyis jelzi,ha nem érzi jól magát.
2008. okt. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

harmincadik, de huszonpartol sem kényelmes.

ugy oldottam meg, hogy felpolcolom vagy felhuzom a labam, akkor némileg jobb.

bár én még csak 21,4 hetes vagyok

2008. okt. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!