Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. amniocentézis után vagyok...

2. amniocentézis után vagyok túl 2 héten belül. Most FISH módszerrel fogják csinálni a tenyésztést. Szerintetek érdeklődhetek hamarabb telefonon? És ha igen, akkor milyen telefonszámon?

Figyelt kérdés
Debrecenben voltunk, az 1. alkalommal csak annyit mondtak, hogy "találtak valamit" és ismét magzatvizet kellene venniük. Törött kromoszómát találtak a 47-nél, de nem tudják konkrétan, hogy mi lehet a baj. 2,5 hetet ígértek, de addig beleőrülök a várakozásba...
2010. máj. 31. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Hány hetes vagy? Nekem cvs-em volt Debrecenben. Már olyan nagy volt a terhesség mire szóba jött ilyesmi vizsgálta hogy már nem lehetett kivárni az amniót ami 2 hét legalább mire megvan.

De nekem konkrétan megmondták mikor menjek legközelebb (1 hét múlva) és akkor odaadták az eredményt. Neked nem mondtak időpontot amikor menned kell vissza?

2010. máj. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy Debrecenben mi a protokoll, de a Sote-n tudomásom szerint úgy van, hogy alapból automatizált a vizsgálat. Ha a gép talál valamit, akkor szoktak újra mintát venni, és akkor azt már a laboros elemzi ki. A tenyésztési idő egyébként 7-15 nap, attól függ, mennyi sejtet tudnak kinyerni, és milyen gyorsan szaporodnak. Ha találnak valamit, úgyis telefonálnak azonnal.

Nagyon drukkolok neked!!!

Ultrahangon láttak valamit? Hány hetes vagy?

2010. máj. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Mai nappal 20 hetes és 2 napos terhes vagyok, tehát még belefér az időbe. Igen, nekem is megmondták, hogy majd értesítenek, kaptunk is időpontot, 14-én kell visszamennünk. A múltkorinál már megnyugodtam, mert nem hívtak, de az utolsó előtti percben mégis telefonáltak, hogy talátak valamit. Nagyon rossz érzés volt. Ez a várakozás teljesen felőröl. Egyébként nekem a 12 hetes vizsgálat hozta ki pozitívra a down-kórt 1:110-hez jött ki. Ezért vetettük le a magzatvizet. (A nyaki redő 2,2 mm volt - de ekkor már 13 hetes és 3 napos voltam, elszámolták 1 héttel). Az összes többi leletem jó lett, nem találtak semmit UH-on sem. De a genetika az más...
2010. jún. 1. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!