Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit mondjak, hogy hitessem el...

Mit mondjak, hogy hitessem el vele, hogy még mindig kell nekem?

Figyelt kérdés
5 éve vagyok együtt a párommal (16 éves korom óta, ő akkor 18 volt), és mindig nagyon szerettem. Nemrég heredaganatot diagnosztizáltak nála, amit műteni kellett (az egyik heréjét ki kellett venni), és ez teljesen összetörte az önbizalmát. Mióta elkezdte kapni a gyógyszeres kezelést (kemoterápiát) a hajának a nagy része is kihullott (bár nem az összes), és ezzel végképp a padlóra került. Nem érhetek hozzá, nem fejezhetem ki a szeretetemet, néha már azért is durván válaszol, mert hozzászólok. Pedig az érzéseim iránta semmit nem változtak. Hogy hozzam rendbe a helyzetet?
2010. máj. 30. 16:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Sajnos elkattintottam a kategóriát, de mostmár mindegy.
2010. máj. 30. 16:58
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

szia.sajnálom ami veletek történt :-(


én csak annyit tudok írni hozzá hogy.türelem, türelem és türelem. talán ha látja hogy te kitartóan mellette állsz, rádöbben hogy igenis őt akarod. Most biztosan nagyon maga alatt van. ha úgy van kérj segítséget az orvosától vagy valami pszihológus szakembertől akik ezzel foglalkoznak, hátha ők tudnak valami jót ajánlani. De szerintem idővel a párod is rájön hogy szereted őt és tényleg melette vagy a rosszban is.,


kutartást és jobbulást neki, bízom hogy hamarosan végetér a rémálmotok és ismét egymásra találtok


szia

2010. máj. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia nagyon sajnálom a párodat. Legyél türelmes, mondd meg neki, hogy te nagyon szereted és kitartasz mellette. Ha így teszel egy idő után meg fog békélni. Most biztosan a betegség miatt ilyen veled és ezt meg kell érteni. Te csak továbbra is bánj vele szeretettel. Dícséretes, hogy kitartasz mellette. Gondolkodjatok pozitívan, minden rendben lesz. Jobbulást!
2010. máj. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon nagyon sok türelem, és megértés kell! Nekem sajnos apósom volt rákos, (ő el is ment sajnos), de nagyon sok türelem kellett hozzá. Mindenért dühös volt, kiabált, nehéz volt vele.....Viszont a párodat szerintem úgy tudod rávezetni arra, hogy te mellette állsz, és szereted, és kell neked, hogy egy egy aprócska üzeneteket hagysz neki bárhol a lakásban, kedves feliratokkal. Pl: Nagyon szeretlek, Soha nem hagylak el, Szükségem van rád, vagy esetleg írd meg neki a tükörre rúzzsal hogy a mai vacsi rántotta lesz, és aláírod hogy a te szerető feleséged készíti, stb stb. Ezek is nagyon tudnak hatni az emberre! És nagyon szép dolog hogy nem hagyod magára...sajnos most tapasztaltam ha valaki beteg elhagyják........nem törődnek vele. Sok sikert. és főleg kitartást kívánok neked!!!!!
2010. máj. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A párod most haragszik a világra, a sorsára, nem értik miért pont vele történt minez. Elkeseredett, szomorú, dühös.

Nem veled van baja hanem a helyzettel amibe fiatalon belekerült. Amig saját magában nem rendezi le a dolgokat addig nagyon nehéz lesz neked vele. MIvel fiatal férfi nagy valószinüséggel meg fog gyógyulni hamarosan és amikor már érzi majd a javulást remélhetőleg ő is bizakodóbb és optimistább lesz és ismét minden olyan lesz köztetek mint régen.

2010. máj. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Légy kitartó, még ha nehéz is ilyenkor.Van egy ismerősöm most 35 éves és vele is ugyan ez történt.Teljesen összeomlott,a kezelésektől neki is kihulott a haja és sokat szenvedett.Épp tegnap találkoztam vele és a feleségével, a srác teljesen jól van, a felesége pedig 4 hónapos terhes.Hinni, és bizni kell.

Sok-sok erőt, a párodnak pedig jobbulást kivánok!

2010. máj. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én ha akarnám se tudnám elhagyni, mert nagyon szeretem és nagyon vonzónak tartom. De mintha azzal, hogy ezt (egyébként ugyanúgy, mint eddig) kifejezem neki, azt támasztanám alá, hogy ezeknek épp az ellenkezője igaz.
2010. máj. 31. 18:03
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem anyukámnak volt rosszindulatú daganata a tüdejében.Műteni nem lehetett csak kemót kapott több mint 1 évig.Borzasztó volt szembesülni neki és nekünk is a bajjal.Több hónap kellett mire feldolgozta a betegségét és pozitívan kezdett gondolkodni.5 hónapja negatív az eredménye és a doktornő pár hete telefonált neki,hogy nincs több kezelés csak kontrollra kell neki járni. :)Édesanyám azóta azt vallja,hogy a pozitív felfogás fél egészség.Hidd el idővel nálatok is minden rendbe fog jönni,de addig is lény nagyon türelmes és támogasd mindenben a párodat.Erőt és kitartást kívánok neked a párodnak pedig mihamarabbi gyógyulást.
2010. jún. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm ugyanezeken ment át, azóta pedig van két egészséges lánya, és egy kisfiú pedig heteken belül érkezik.

Fel a fejjel

szia

2010. jún. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kitartásod meg fogja hozni a gyümölcsét! Ebben bízz!
2010. jún. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!