Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Köldökzsinór egyszer a nyak...

Köldökzsinór egyszer a nyak köré tekeredve jelenthet gondot?

Figyelt kérdés
Ma voltam ultrahangon a dokimnál, aki megállapította, hogy a köldökzsinór egyszer a baba nyaka köré van tekeredve. Megnyugtatott, hogy ez semmilyen problémát nem jelent és gyakran előfordul. Mégis azóta ezen gondolkozom és nem tudok megnyugodni. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Köszönöm! 38+3 hkm

2017. okt. 9. 20:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Nem gond, mert egyrèszt szülésnél nem is a fej a hanem a vállak meszületése a legnehezebb ( a közhiedelemmel ellentétben, de ha belegondolsz, a váll szélesebb, ott szokott inkább akadás lenni ) illetve a kzs.rugalmas , hacsaknem 6 csomó nincs rajta ( nincs) el sem tud szorulni. Üdv. egy szülésznő
2017. okt. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a dokim mikor kérdeztem mindkét terhességem alatt, hogy látja-e hogy a köldökzsinór rá van-e tekeredve a baba nyakára, soha nem mondta meg, mindig azt mondta csak, hogy minden 3. babának a nyakára van tekeredve és csak feleslegesen idegeskednék, ha megmondaná és nem lesz semmi gond... hát igazából nem tudtam, hogy kiakadjak-e vagy sem. Mindkét terhességem aztán császárra végződött mert hosszú vajúdás után se 'akartak' a gyerekeink a kijárat felé igyekezni ...nem derült ki utólag, hogy mi volt az oka ...elég hosszú volt a köldökzsinór is, nem volt rátekekeredve a nyakukra és a babák mérete is átlagos volt stb. Mindkét gyerekünk egészségesen született.
2017. okt. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a nyakam köré volt tekeredve a köldökzsinór amikor megszülettem. Anyukám elmondása szerint azért kapkodtak rendesen körülöttem, hogy ne legyen gond.

Egyébként nem lett semmi bajom.

2017. okt. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha úgy alakulna és az a megoldás jöhetne csak szóba, nem félnék a császártól, persze nem ez lenne a cél...de a lényeg, hogy ne legyen komplikáció. Amig a hasamban van, addig ez nem okozhat gondot, ugye?
2017. okt. 9. 21:17
 5/18 anonim ***** válasza:
10%
Nekem mindkét gyermek ezért lett császáros. Az elsőnél a szivhang is elment , azonnal vittek a műtőbe fájás nélkül .Nem rémiszteni akarlak , valószínű ma már többet tud az orvostudomány.
2017. okt. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Nekem fiam úga szuletett hogy nyakara volt tekeredve. Soha senki nem mondta sehol h ez a helyzet ultrahangon se. Gyors konnyu szulea volt azoba se kerult a dolog. Csak tavozaskor lattam a zarora irva h 1X nyakra tekeredett koldokzsinor.
2017. okt. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen átlagos dolog, nem kell tőle megijedni. Semmi jelentősége, megszületnek szépen úgy is minden baj nélkül, meg oxigén hiányosak lehetnek úgy is, hogy a köldökzsinór semmire sincs tekeredve. Nem ezen múlik. Ez csak ilyen laikusoknak mumus, mikor valami van, azt se tudják mi az, de mivel ez egy látványos dolog számukra és még gyakori is, akkor ha valami gond volt, meg is magyarázzák rögtön azzal, hogy azért volt mer' a nyakán volt a zsinór.

Hogyne..

2017. okt. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Norman Bates ***** válasza:
0%

Nekem a nyakamra volt tekeredve mikor szulettem, emiatt oxigenhianyom volt es az egyik szemem nagyon megromlott (szerencsere a masik teljesen jo)

Nem tudom mennyit valtozott azota a helyzet, lehet most mar jobb megoldasuk van ra.

Meg csak 15+5 hetes terhes vagyok, igy meg ennek nem neztem utana.

2017. okt. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%

Nekem progis csaszarom volt. Aztan en is csak a zaron lattam, hogy oda van irva: koldogzsinor 1x a nyakon.

Igazabol tenyleg semmit sem jelent, ne idegeskedj!

Semmi baja nem volt tole a gyerkocnek!:)

2017. okt. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

En mar a 24.heten eszrevettem a 4D s uh-

a 3.gyereknel, hogy a nyakan van a zsinor.

Meg is kerdeztem a dokim,de megnyugtatott,hogy ez teljesen artalmatlan.szinte mimden gyereknek a nyakara van tekeredve.azert nem nem mondjak,mert csak a kismamakra hoznak a fraszt.

Az elsonek 2x volt a nyakan es egyszer a hona alatt.az mar gaz volt.tolofajasoknal derult ki,hogy valami nem oke mert esett a szivhangja minden fajasnal.egybol vittek a muttobe.

Utana mondtak,hogy nem tudott volna megszuletni,mert nem volt eleg hosszu zsinor mar.de mondom,o rendesen beletekerte magat.

Mindharom egeszseges mint a makk.

2017. okt. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!