Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt értem hogy nem lehet...

Azt értem hogy nem lehet meleg vizes kádba fürödni, mert vetélést okozhat, de a meleg vizes tusolás is vetélést okozhat? Mert én tusolok mindig, de forro vizbe. Ez is vetélést okoz?

Figyelt kérdés
2008. okt. 21. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg,hogy a meleg és forró víz vérbőséget okoz,mivel a meleg hatására kitágulnak az erek és a vérbőség vetélést okozhat.

Saját felelősségedre zuhanyozz forró vízzel.

Amúgy a 2.trimeszterben lehet fürödni ha nem nyitott a méhszáj.

2008. okt. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én egész terhességem alatt forró vízben zuhanyoztam. Semmi bajom nem volt.

Üdv, 3 hónapos kislány anyukája

2008. okt. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Én az 5. héttől ülőfürdőt veszek, elég meleg vízben, és ma már 26 hetesek vagyunk. Nekem ezt nem tiltotta a dokim, sőt azt mondta nyugodtan, ha jól esik.
2008. okt. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én eleinte zuhanyoztam. Aztán meguntam és azóta fürdök mindig. A méhszájam zárt.

Ez amúgy változó, hogy kinek mi a forró. A páromnak forró az a víz amiben fürdök.

36 hetes kismama. Szerintem a zuhanyzós víz melegsége mindegy és nem okoz vetélést, legalábbis én még nem hallottam ilyet, de ez nem azt jelenti, hogy nem volt még ilyen eset. A fürdés meg szerintem megengedett szintén ha problémamentes a terhesség és zárt a méhszáj, de az biztos, hogy a zuhanyzós forró víznél azért legyen kevesebb hőmérsékletű a fürdővíz.

2008. okt. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Zuhanyozni lehet forró vízben.Ülőfürdőzni azért nem,mert a méhednél tágulnak ki az erek és kilökődhet a magzat.
2008. okt. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!