Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Forduljak orvoshoz, vagy...

Forduljak orvoshoz, vagy nyugodjak meg? 20.hetes terhes vagyok,a babámat éreztem 2 alkalommal,egy hete viszont semmi.

Figyelt kérdés

Orvosom azt mondta(1 honapja) mig vért nem tapasztalok,ne essek kétségbe.

Vért nem tapasztaltam,1 hét mulva lesz ellenörzés,de nem tudom,hogy aggodnom kellene-e.

Szerintetek menjek hamarabb dokihoz,vagy vàrjak egy hetet?


2008. okt. 21. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Azt nem írtad, hogy mikor érezted azt a két mozgást. Eleinte még nem érzed minden nap a mozgásukat, ahogy nő a baba, úgy lesznek rendszeresebbek, erősebbek a rúgások.De mivel emlékszem rá, hogy én is pánikoltam ha nem éreztem, nyugodtan elmehetsz. Vagy esetleg a védőnőhöz, aki meghallgatja a baba szívhangját és akkor megnyugszol.

Üdv, 3 hónapos kislány anyukája

2008. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elején én sem éreztem minden nap a babámat. Éreztem a 17.héten, aztán vagy egy hétig semmi. Izgultam nagyon, de aztán a 20.héttől beerősödtek a mozgások!

Most meg már szét is vert néhányszor a saját babám :)

Szerintem ne izgulj, még legyél türelemmel, hamarosan napi szinten fogod érezni!

Ha meg tényleg nagyon izgulsz, inkább a védőnőhöz menj, hogy hallgassa meg a szívhangját!

Üdv, 33 hetes km.

2008. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, nincs semmi baj, eleinte még nem érzed mindennap. Én annyira megijedtem hogy még sirtam is, amikor nem éreztem 2 napja mozogni. Ilyenkor még nem olyan nagy hogy minden mozdulatát megérezd. Aztán majd ami késik nem múlik.

38 hetes kismami.

2008. okt. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az az igazsàg,hogy nem magyarorszàgrol irok,védönöm nincs,csak nögyogyàsz.

Itt csak nögyogyàszhoz szoktunk jàrni.

19.hétben éreztem mozogni elöször,de csak este.

azota semmi.

Tehàt egy hete.

De megprobàlok megnyugodni.

És köszi a vàlaszt!

2008. okt. 21. 15:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Aterzem a helyzeted, en is kuldoldon elek, es nekem is csak nogyogyim van. Ha 20 hetes vagy, akkor nem gond, hogy meg nem erzed minden nap a babot, de talan az 1 het egy kicsit sok. Az is lehet, hogy ejszaka aktivabb, amikor te alszol. Az enyem is ejszaka bulizik inkabb. Most mar vard ki szerintem a jovo hetet, ott a doki tuti meghallgatja a szivhangot. Esetleg egyel egy kis csokit, attol be szoktak indulni. Nalam meg az szokott segiteni, hogy lefekszem hanyatt ugy, hogy az also labszaram egy kicsit lejjebb keruljon. Igy egy kicsit jobban feszul a hasad, es esetleg erzed, ha mozgolodik. De semmikepp se ess ketsegbe, az nem tesz jot. Ha nagyon nyugtalan vagy, akkor inkabb menj el elobb a dokihoz. Boldog babavarast!!
2008. okt. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Bár én elég korán megéreztem Öt,folyamatosan csak olyan 2 hete érzem.Volt nemkem is ilyen,eléggé kétségbe is estem..Két napon át nem éreztem,ittam kólát-amúgy nem tenném-,a végén már ráfeküdtem picit a hasamra is.Na,akkor éreztem,hogy kényelmesen arrébb úszik,akkor megnyugodtam.Még aznap éjjel olyan banzáj volt a pocimban,hogy majdem sírtam,hogy végre!Pedig márazt is fontolgattam,hogy dokihoz megyek.Arra fogom ezt,hogy mivel dolgoztam,nem tudtam annyira Rá,a mozgására koncentrálni.Mostmár az Apucija is érzi! :)

Szerintem hogy megnyugodj,menj dokihoz!De légy optimista,nincs semmi baj!!!Elötte azért ülj le,kényelmesen és csak figyelj Rá!Hátha megérzed!

Minden jót!Egy szintén külföldi 20 hetes kismama :)

2008. okt. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Szinten kulfold :)

En az ilyen helyzetek megoldasara vasaroltam egy baba szivhang hallgato keszuleket. Tokeletesen hallhatod a pici szivvereset, es mozgasat, csuklasat. A mozgast meg akkor is jol hallod ha amugy nem erzed. Fantasztikus elmeny, szerintem megeri az arat :)

Boldog babavarast

23 heteske

2008. okt. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha 1 hete semmilyen mozgást nem érzel, még icike picikét sem, én elmennék UH-ra.

Viszont nálam volt olyan, hogy a 15. héten éreztem a kicsit, majd 2 hétig semmi.

A 20. héttől jött lendületbe, de akkor is volt, hogy 1-2 napig egyáltalán nem éreztem, aztán pár napig újra intenzív volt, majd újabb pár napos szünet.

Most, a 26. héten naponta többször is lehet érezni.

Én ebben a korban, ha előtte már rendszeres volt a magzatmozgás, 1 hét kihagyás után elmennék Uh-ra a biztonság kedvéért.

2008. okt. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tanàcsokat,végül ugy döntöttem vàrok.

Tegnap volt valami,de nem tudom hogy mi.

Nem vagyok biztos hogy a babàm volt,de nem zàrom ki sem.

Màr összezavarodtam.

Még néhàny nap,azt ki kell birnom.

Ha mindent rendbe talàlnak,akkor megveszem a készüléket,amivel szivhangot lehet hallani.

Ezt jo ötletnek tartom.

Vegyes vàlaszokat kaptam,msot màr ha megkell ijjedjek is mindegy,hisz màr nem tudnak mit tenni...

De persze remélem nem ezt a hirt fogom hallani.

A vizsgàlati eredmény utàn megirom mi történt!!!!!!!!!!!!

2008. okt. 22. 08:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggodj. De ha baj van, akkor sajnos ebben a korban mar a te egeszsegedet is veszelyezteti. DE NINCS SEMMI BAJ! Majd ird meg, hogy mi lett.
2008. okt. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!