Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Penészes sajtot ehetek terhess...

Penészes sajtot ehetek terhesség alatt?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok es nagyon szeretem, kivanom( csopog a nyalam ha latom) a peneszes sajtot..olvastam, hogy nem igazan jo most ezt fogyasztani. Velemenyek?
2007. nov. 24. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem most hagyd ki, nem érdemes kockáztatni, hogy nemkívánatos baktériumokat jutass be! Egyél helyette nem penészes kemény sajtokat, más tejtermékeket, később újra engedhetsz majd a csábításnak.
2007. nov. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Én sem ajánlom, nem tesz jót, terhesség alatt a keménysajtok ajánlatosak. A lágysajtok (camembert, brie...stb.) olyan baktériumokat (liszteriózis) tartalmaznak, amik egy egészséges felnőttre hatástalanok, de a magzatra veszélyesek. A terhesség alatti fertőzés a 4. hónaptól vetéléssel, koraszüléssel és egyéb más szomorú tünetekkel jár, ezért fontold meg!!
2007. nov. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%

De a legjobbat akkor teszed a magzattal,ha egy üvegbúra alatt élsz,mert akkor semmi sem jut se be se ki!És különben is ne menj ki az utcára,mert a kipufogó gőzök,meg a dohányosok cigifüstje,ne egyél friss zöldséget gyümölcsöt,mert vegyszerrel fertőzött.Ne igyál friss tejet,mert agyhártyagyulladást kesz.Szedjél sok műanyag vitamint hátha szorulásod lesz,vagy hánysz mint a lakodalmas kutya.....Ne dolgozzál,mert babát vársz,és a főnököd különben is egy szemét geci,mert dolgoztatni akar,és zért menj el táppézre...

ELÉG!!!!!Komolyan mondom sokan annyira képesek kifordulni magukból egy magzat miatt,h fogalom.Tudod mit kell ilyenkor enni?Amit kívánsz.Hidd el a szervezeted nagyon tudja.De neked kell eldönteni,h mered vagy sem.

14hetes kismama

2007. nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
A harmadik válaszolónak üzenem, hogy nem normális. Orvos látott már?? Ha egy kicsit is utánaolvastál a terhességnek vagy beszéltél védőnővel, orvossal, akkor tudnod kéne, milyen veszélyekkel bombázhatod a magzatod a 9 hónap alatt. Nálad felelőtlenebb hozzászólót még nem olvastam itt ez elmúlt 1 évben.Valószínű, hogy akkor te dohányzol, alkoholizálsz, vagy éppen drogozol, mert ha eddig tetted, most is kívánod... Belőled egy felelőtlen anyuka lesz, és nem tudom, miért kell másoknak is ártani a saját hülyeséged miatt!!!!
2007. nov. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Hasonló problémáim voltak nekem is....Amikor még nem tudtam hogy terhes vagyok camamber sajtot ettem brie satjtal. Most 20 hetes terhes vagyok, most a márványsajt a sláger. Én is azzal a hozzászolóvalértek eggyet, hogy minden "káros" dolgot nem tudsz megszüntetni a 9 hónap során. Azt gondolom, ha nem mindennap fogyasztod és nem mértéktelen mennyiségben...kárt nem okozol ( orvosom is ezen a vélemlnyen volt ). Csak tartalmaz valami, olyan anyagot amire a szervezetednek szüksége van....és ezért kívánod.
2007. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!