Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes orvoshoz menni?

Mikor érdemes orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Holnap fogok tesztelni és ha esetleg pozitív lesz akkor mikor érdemes felkeresni egy orvost? Még sosem voltam nőgyógyásznál. Hallottam hogy 6-7 hetes kortól van szívhang és azelőtt nem érdemes menni ha nincs probléma. Szóval ha pozitív lesz, nem vérzek, nem barnázok, nem fáj semmim akkor ráérek pár hét múlva? Kb mikor?
2017. júl. 26. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:

7 hetesen bőven elég elmenni.

Én 6 hetesen voltam, akkor is vizsgálható volt már. Ha túl korán mész akkor lehet csak "nyomkorászással" tudja megállapítani, hogy volt-e beágyazódás. De nem akarok hülyeséget mondani.

2017. júl. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogyhogy soha nem voltál nőgyógyásznál? Évente kéne rákszűrésre járni...


Egyébként meg(akár kalkulátorral, úgy egy kicsit könnyebb) megnézed mikor volt az utolsó menzesz első napja és onnantól számold ki, hogy mostanában hanyadik hétben vagy.

Ha normál a ciklusod és középidő tájt volt a fogantatás, akkor kb 4-5 hetesnek kellene lenned. Egyébként a méreteket tekintve lehet, hogy 1-2 héttel fiatalabb a terhesség, mintha a menstruációtól nézed.


Panasz nélkül bőven ráérsz még, igazából egy "korai" 6-7 hetes UH max azért javasolt, hogy jó helyen van-e megtapadva, illetve tényleg van-e terhesség és nem csak üres petezsák meg ilyenek.


A többit(pl védőnő, vérvételek) ráérsz elintézni később is.

2017. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az vad, ha sosem voltál még. Így talán neked nem lenne hülyeség elmenni.

Egyébként bőven elég a 7. héten, sokan korán mennek, és nem látni még semmit. Én is korán mentem, harmadik vizsgálat volt kielégítő úgymond, mikor már embrió és szívhang is volt.

2017. júl. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na pozi lett a teszt?

Ha esetleg nem is lett az,akkor is menj el,mert mint írtad,sosem voltál,és mivel élsz szexuális életet így évente kellene járni rákszűrésre!

2017. júl. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Várjál még a tervezéssel a tesztig. A múltkor valaki már a premier outletbe ment volna babazokni venni, hogy azzal mondja el az örömhírt az apának, aztán meg negatív lett a teszt...
2017. júl. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!