Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány gramm cukrot kellett...

Hány gramm cukrot kellett meginni a cukorterheléskor?

Figyelt kérdés

Én sokallom azt a mennyiséget amit kiváltottam. Régen közel sem volt ennyi. Mégis megtudták mondani, ha baj volt. Ehhez a mennyiséghez vagy egy fél liter víz kell, hogy iható legyen. Vagy egy kiskanál amivel a cukros szirupot meg lehet enni. Pont azt beszéltük anyukámmal, hogy már lassan arra megy ki a dolog, hogy minél több cukros legyen.

Emlékeztek nektek mennyi volt?


2010. máj. 21. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

10gr vagy 100gr már nem emlékszem..

De miért iszod meg mikor van humánusabb módja is?Én elsővel 1szer megittam többé nem..3.baba van utban vele se fogom inni:-)

2010. máj. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Erre is kíváncsi lettem volna, hogy kötelező-e meginni? Nagyon sok! De más lehetőséget nem mondott a védőnőm. A doki meg kiírta a cukor receptet, amit kiváltottam, és akkor jött a döbbenet. Annyit mondott a védőnő, ha nem sikerülne a vizsgálat, és kihánynám, akkor már az ismétlés úgy történik, hogy szintén egy éhgyomri, majd étkezés utáni. Csak azt nem értem mért nem lehet rögtön ezzel a humánusabb módszerrel kezdeni.

Nem nyavalyogni akarok, mert meg tudom inni, csak nem értem mért kell olyan irreálisan sok cukrot meginni, amennyit soha el nem fogyasztanék egy reggeli alkalmával.

2010. máj. 21. 20:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Pontosan 75 gramm glükózt kell meginni.
2010. máj. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Elsőre tényleg irreálisnak tűnik, de ha megnézed az élelmiszerek szénhidrát-tartalmát, akko látni fogod, hogy egy jó kiadós reggeliben ugyanannyi szénhidrát van, mint a 75 gramm glükózban.

Pl ha eszel egy túrós táskát (40) 2 dl kakaó (25) az már 65 grammnak felel meg. Vagy pl 100 gramm vitalis gyümölcsös műzli (67) 2 dl tejjel (10) az 77 gramm szénhidrátot jelent.

2010. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Már látom,h megvan a pontos válasz,de én arra emlékszem,h egy 2 decis műanyag pohár több,mint fele ezzel a szőlőcukorporral van tele :S Sokan egyébként citromlevet is visznek,h kibírható legyen.

Nekem szerencsére nem volt vészes. Az már rosszabb,h éhgyomorral ezután a lötty után még 2 órát ki kell bírni.

2010. máj. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia!75 gr kell meg inni pontosan.
2010. máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én már nem emlékszem, én raktam bele 1 citromot, így abszolút iható volt, csak a gyomorsavam lett sok. Túl lehet élni.
2010. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valóban 75gr. Biztos meg bírom inni, nem is vagyok hányós szerencsére. Nálunk 3szor vesznek vért. Örülnék ha kanült tennének be, mert mindig olyan nehezen találnak eret.

Viszont olvastam, hogy máshol nem is mindenkinek kell menni, csak annak, akinek indokoltnak látják. Megint máshol tejet, és zsemlét kell enni. Na abban biztos nincs annyi cukor. Akkor területenként változik az is, hogy ki cukros, meg ki nem? Tudom egy egészséges szervezetnek le kell tudni bontani ezt a mennyiséget is, de akkor is nagyon SOK!

2010. máj. 21. 21:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Minden kórházban kell menni a terhesség alatt egyszer, de van, ahol 2x is, csak az időpontok nem egyformák.

Nekem azt mondta a dietetikus, hogy a zsömlés-tejes vizsgálat nem jó.


Egyébként én is hülyeségnek tartottam az egész vizsgálatot és nem értettem egyet vele, az eredményt meg sem néztem rögtön, merthogy úgyis jó és különben is. Aztán egy hülye 4d uh-os babamozin egyszercsak megkérdezte a szonográfus, hogy mennyi lett a terhelésesem, mert a baba arányai és a magzatvíz alapján cukros vagyok :(

2010. máj. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen 7.5 dkg-ot kellet nekem, kb.:3 dl teába keverték el..
2010. máj. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!