Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is így van ezzel? Nem...

Más is így van ezzel? Nem megek meginni még egy korty bor se.

Figyelt kérdés
Persze tudom, hogy egy pohár bor vagy sör nem árt, de nem merem meginni. egy jelzőlámpa villog a fejemben. Pedig néhány napja iszonyatosan megkívántam a citromos sört. Mit gondoltok egy pohár tényleg nem árt?
2011. máj. 25. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nemárt,még kétpohárnyi sem. Nem kell hinni minden ijesztgetésnek. Csak nem literszámra kell az alkoholt inni,mert az máskor is megárt.
2011. máj. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem árt.

Egyik ismerősöm mindig is dohányzott, majd teherbe esett, persze egyből letette a cigit, de mondta neki a nőgyógyász, ha nagyon kívánja, inkább szívjon el egy felet, mert a ciginél pl. többet árt, ha nagyon kívánja. Más téma, de szerintem ha ilyet mondanak, egy korty sör NEM árthat.

2011. máj. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Engem terhesen a fene evett meg a száraz vörösborért (mindig is utáltam) megittam belőle egy pohárral mikor kívántam iszonyú jó esett. (igaz hogy utána megittam egy nagy pohár vizet is húzóra és az orromon jött ki az egész) :D:D
2011. máj. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok. Terhes vagyok, soha nem szerettem a sört, most meg megveszek a citromos és narancsos sörökért. Sőt már almásat is láttam. Nagyon ritkán, nagyon nagy bűntudat közepette, de 1-1 decit megiszok. Elvégre csecsemőt sem itatunk sörrel (normális szülő biztos nem) és a lapény az alkoholt nem szűri, tehát a magzat vérébe pont ugyanúgy átmegy, és képzeld csak el milyen kicsi mája van! Én igenis félek, hogy rongálom a gyerekem, így maradok a nagyon néha nagyon kevésnél.
2011. máj. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Való igaz, hogy a lepény az alkoholt nem szűri, de gondolj bele, hogy egy alacsony alkoholtartalmú italból nagyon keveset iszol, abból mennyi megy át a lepénybe? Azért mondják, hogy nagyon keveset szabad csak inni.

Én az egész terhesség alatt max ha 2x ittam 1-1 deci vörösbort, meg néha belekortyoltam párom sörébe. 9 hetes a babám, semmi baja.

2011. máj. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andrea1987 ***** válasza:
Én is igy vagyok vele,nagyon-nagyon kivánom a citromos sört a narancsosat de nem merem meginni,mert félek,hogy ártok a picinek.Üdv:34 hetes km
2011. máj. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ez a semmi baja azért merész kijelentés, remélhetőleg nem vágták fel a gyereket, hogy megnézzék a mája egészségi állapotát, vagy az agya fejlettségét.

Nem azt akarom mondani, hogy nagyon néha nagyon kevés árt, csak hogy azért óvatosan. A heti többször több deci már felelőtlenség, az meg nem igaz, hogy orvos olyat mond kismamának, hogy hordja csak magánál a butykost.

De mondom, én is néha egy-egy deci 2%-os gyümissört megiszok, de hát na... vigyázzunk!

2011. máj. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából én úgy vagyok vele, hogy alapvetően nem iszom alkoholt és eddig nem is volt semmi gubanc, mert nem kívántam. De most a citromos sört igen. Gondolom a hirtelen jött meleg is közre játszik. :-)
2011. máj. 25. 09:34
 9/9 A kérdező kommentje:

Eddig is azon az elven voltam, hogy a baba és az én egészségem mindenekelőtt, és véleményem szerint is káros az alkohol, de talán ebből a nagyon alacsony alkoholtartalú citromos sörből egy pohár nem okoz gondot. Főleg, hogy még kívánom is.

Úgy látom, hogy a vélemények megoszlatank, és hogy mindenkinek magának kell eldönteni. Na majd meglátjuk.

2011. máj. 25. 09:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!