Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi pénzt szántatok a babára?

Mennyi pénzt szántatok a babára?

Figyelt kérdés

Az èrdekelne, hogy mikor kiderült hogy babát vártok, volt e megtakarításotok és ha igen, mennyi?


Tehát a gyesen és gyeden kívül volt e pénz?


2017. júl. 15. 08:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Volt és van is megtakarítás az egyik a lakásvásárlásra van(ahhoz egyáltalán nem nyúlunk) a másik meg csak sima tartalék.plusz még az én számlámon van amihez hozzá lehet nyúlni.tehát igazából 3 számlát vezetünk...

Mi nem voltunk úgy mint a párod.ha saját lakásra vágyunk és addig ne legyen gyerek,meg 10millió félretett pénzre,akkor csak ketten lennénk örökre a férjemmel.egy lakásra-házra mindig van mit költeni,aztán ha jön a baba akkor Ő viszi a pénzt(ugye jó értelemben mondom!) Úgyhogy sajnos itthon Mo.-on nem sok választás van.

Lehet h a párod vagy tuti biztos hátteret szeretne a leendő babának,vagy még nincs felkészülve,vagy tényleg csak kifogást keres.esetleg kérdezted mennyi félre tett pénzre gondol?

2017. júl. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Van egy kevés de a bevétel folyamatos. Nem tudom mennyit kerestek, mennyi lenne a gyed, de az a félretett pénz nem pont az olyan helyzetekre kéne mint a baba vállalás? Rakjatok félre folyamatosan, szerintem nem lehet a tökéletesre várni mindig...azt úgyis egy baba képében éritek majd el:)
2017. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolnám, hogy normáliséknál ilyen esetekre van az a pénz elrakva mint a gyerekvállalás.

Mivel lenne gyed, meglenne a fizetése, itt a hitelmentes fedél a fejünk fölött, házasok vagyunk - sok sok éve együtt így nem értem Őt. Azzal jön, hogy tudom-e mennyibe kerül egy babakocsi meg egy gyerekszobát kialakítani.

Szerintem nem rossz a helyzetünk egy gyerekhez, és szerintem ez mind csak kifogás, nem akarja megmondani hogy nem akar... :S

2017. júl. 15. 15:58
 14/16 anonim ***** válasza:
hát ha van hitelmentes lakás és mind a ketten dolgoztak nem igen lehetne hátránya a gyerekvállalásnak(csak az h a férjed nem szeretne ezek szerint :( )
2017. júl. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Akkor ez így valóban csak kifogás:/ kifejezetten jó helyzetben vagytok szerintem a gyerekvállaláshoz, próbálj meg vele leülni beszélni, kérdezd meg vannak e félelmei, félre téve az anyagiakat. Lehet csak fél picit, probáld meg bíztatni, mesélj a gyerekvállalás szép oldalárol. Hány évesek vagytok?
2017. júl. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Én 25, ő ráadásul 34! Együtt vagyunk 8 éve, nem rég házasodtunk...
2017. júl. 15. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!