Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudom megkülönböztetni...

Hogyan tudom megkülönböztetni a "pocakos érzéseket", hogy csak tágul a méhem és feszül a hasam vagy puffadás vagy keményedés?

Figyelt kérdés

15hetes kismama

Mindig bajt jelent ha valakinek néha bekeményedik a hasa? Ha normális akkor hányadik héttől az? Pontossan milyen érzés mikor ilyen van?


2007. nov. 22. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag érezheted is, bár nem tudom pontosan, mit érzel. A keményedést úgy írnám le, hogy belülről induló feszülés pont lent-középen a babánál, ami hamar enyhül. Később hívják ezeket jósló fájásoknak, inkább a 3. trimeszterben. Akkor nem jó, ha túl sűrűn jelentkezik. Neked még nemnagyon kéne érezned, megoldás a pihenés.
2007. nov. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Méhösszehúzódás akkor is van, ha nem vagy terhes, csak nem figyelsz oda rá, ezért nem is érzed.

Én már 12-13. héten is éreztem keményedést. Picit bekeményedik a hasad, azután újra kilazul.

Nekem azt mondta a doki, ha napi 8x érzem az még normálisnak számít.

Ne idegeskedj, pihenj sokat, aludj napközben 1-1 órát, és sétálj minden nap.

Kellemes babavárást kívánok.

2007. nov. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A puffadást onnan tudod megkülönböztetni, hogy a hasad mérete változik. Reggel kicsi, akár fél-egy óra múlva, de főleg este meg akár dupla akkora. És ennek ugye van "végterméke" is:-) elkerülheted a veszélyes ételek kerülésével (kinek mi, nekem a hagyma és a káposzta, van akineka tej, joghurt)

A méh tágulása olyan , mint amikor menstruálsz. Ugyanaz a fájdalom, de nekem 12 hetesen ez már ritkán és rövid időre jelentkezik, kicsi intenzitással.

Keményedést még nem éreztem, erről saját tapasztalatom nincs. De az bizti, hogy néha érezni, én a 16. héttől olvastam, ogy van, és nem szabad, hogy nagyon fájjon, mert az már nem jó.

Beszélj az orvosoddal, bizti elmondja, mi milyen és normális..

2007. nov. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!