Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetesen nincs 2 kg a babám...

33 hetesen nincs 2 kg a babám uh. Szerint. Akinek kb.1.80 kg volt ennyi idősen és azóta megszült mekkora lett a baba?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nekem a 32. héten 1780 gr volt az uh-os gép szerint.A 36. héten 2200gr,és a 38. héten 2600gr.Ennyit becsült az orvos és jól meg is ijesztett hogy nem fejlődik rendesen.Aztán a 39 héten megszületett pont 3000gr-al és 52 cm-el szóval teljesen normális méretekkel.Ne aggódj biztosan minden rendben van a babáddal.Nem kell hogy mindenki 4 kg-os babát szüljön.

üdv:8 éves és 4 hetes fiuk anyukája.

2010. máj. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem a 32. héten 1700 grammra becsülték a Kislányomat.

Izgultam is, hogy elérje a megfelelő súlyt. Mindenki mondta, hogy pici baba lesz, mert a hasam se volt túl nagy.

Na ehhez képest:

A kiírt előtt két nappal született 55 centivel és 3600 grammal.

Ámultunk és bámultunk, hogy hol volt idáig ez a nagy baba.

A súlybecslésnek meg ne nagyon higyjél, látod mennyire nem ad valós értéket. Nyugi, biztosan szépen fejlődik a Babácskád.

Üdv: 7 hetes Kislány anyukája

2010. máj. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz azzal, hogy miit mutat a súlybecslés!!! Mivel ez csupán becslés, baromi pontatlan is lehet. 1-2 milli eltérés itt, ott és máris fél kiló is lehet a tévedés. Különben is a babák zsírpárnái nem látszanak az uh-n, így egy rövidebb, de ducibb babánál még nagyobb lehet az eltérés. Hányszor hallani, hogy egyik nap megmérték a babát uh-n x súllyal, aztán 2-3 nap múlva megszületett fél-1 kilóval könnyebb vagy épp nehezebb súllyal!!! Ilyenkor ui. már a babák nem egyformán nőnek, nagyban számít már az, hogy mit örököltek. Egyébként, ahol én szültem az utolsó hetekben már nem is csinálnak súlybecslést a nagy pontatlanság miatt...
2010. máj. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok ,azt elfelejtettem leírni hogy az orvos annyira meg volt győződve hogy pici baba lesz hogy simán gátmetszés nélkül szültem meg.Na hát gondolhatod mennyire kellemes volt,és gondolom az orvos is meglepődött a dolgon.Na de mindegy most már kint van és ez a lényeg.
2010. máj. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Első babám 32 hetesen 1780g volt!41.hétre született 3000g és 51cm-el!Pont átlagos baba volt!Most a második babámat is 1700g-ra becsülték!A dokim azt mondta,hogy szép fejlett baba igaz nem lesz 4kg,de nem is baj!Én se vagyok egy vastag!Még így terhesen is +13kg-al is csak 61kg vagyok!:):)Nyugi nem lesz semmi baj a súlyával!Szép kis formás baba lesz!:):)34 hetes kismama
2010. máj. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mennyire igaz h nem sokat jelent ez a súlybecslés :)) Az én lányomat 1780 grammnak mérték 33 hetesen...végig azt mondták, akörüli súlyú lesz mint a bátyja (olyan 3300 körül) és hogy nem nagy baba a pocim is kisebb volt mint a tesóval.

És erre megszületett a 39.hét végén 4400 grammal és 60 centivel!!!! csak lestünk hogy HOGY LETT EKKORA??? :))

Szóval semmit se jelent mit jósolgatnak:)

Persze így utólag sokkal jobb volt h nem tudtam előre mekkora csajszi várakozik odabent, tuti nehezebb lett volna a szülés számomra...

2010. máj. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

32hetesen volt 1730g, 37.hétre született 2950g-al:)


Szóval nyugi:)

2010. máj. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32 hetesen 1800 gramm volt,39 hetesen született meg 3430grammal,és 49 cm-el.
2010. máj. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!