Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítsen már valaki eligazodno...

Segítsen már valaki eligazodnom ebben! 12. héten du.1-re megyek UH-ra, a kötelezőre. Ott lesz vérvétel is? Vagy onnan küldenek tovább vérvételre, ami egy másik napon lesz?

Figyelt kérdés
A beutalón ez van:-ált. vérkép,teljes vizelet+üledék -Pp. vc(1 zsemle 2di tej) -RPR -vércsoport+ellenanyag A védőnő azt mondta mielőtt megyek előtte 1 órával zsemle+tej elfogyasztása,a háziorvos aszisztense aki írta a beutalókat azt mondta,h éhgyomorra menjek,és szóljak h nekem terhelés is lesz.Akinek volt ilyen,és ez volt az első vérvétel babásan,megkérem írja már le nekem hogy történt!Reggeli első vizeletet is vinni kellett? A cukorterheléses vérvétel nem a 16. hét körül van? Bonyolódik a babavárás:))) Köszönöm.
2010. máj. 18. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez érdekes...

A 6 héten volt sima teljes vér-vizelet vizsgálatom.

A 12 héten volt a genetikai UH (down kór szűrés)

Itt semmilyen vérvétel nem volt.

A 16 héten volt vérvétel( AFP ) genetikai.

A 18 héten volt genetikai UH

A 24 héten volt a terheléses cukor vérvételem

A 36 héten volt még egy kötelező UH


Ennyi....

2010. máj. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem 12 hetesen UH-ra kellett menni és azzal az eredménnyel pedig vérvételre.
2010. máj. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálam is másképp volt.

12.héten UH, majd utána pár nappal vérvétel és vizelet vizsgálat. (éh gyomros, reggeli első pisit vinni kellett.)

Aztán 20.héten genetikai UH.

24.hét terheléses cukorvizsgálat (szintén éh gyomor, és vizeletet ismét vinni, majd utána ott is pisilni 2 óra letelte után)

28.-32-36.hét kötelező UH.

Volt még egy vérvétel a 36.héten, ennek az eredményét már egyből a kórházba küldték, ahol szültem.

Kötelező hüvelykenet vizsgálat a 36.héten.

2010. máj. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia ha 1-re mész, akkor tuti csak UH-ot fognak csinálni, bár minden kórház más.

A normál vérvétel általában reggel 8.30-ig történik eh gyomorra.

A terheléses, amit írtál a 16.héten esedékes. Éh gyomorra veszik le az elsőt, majd megiszod és eszed, amit kell (nálunk glükóz oldat volt, ehhez vinni kell vizet és citromlevet, azzal elviselhetőbb) eltelik a kiírt idő (1-2óra között) és leveszik a vért mégegyszer. Így állapítják meg, hogy a véredben a cukorszint normalizálódik-e vagy magas.

Reggeli első vizeletet vigyél magaddal.

De ha kétségeid vannak, telefonálj be a kórházba, és majd ők elmondják,hogy mi a protokol.

2010. máj. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11.07 bocsánat elírtam- nem 16 hanem 24. héten
2010. máj. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Először mész ultrahangra(reggel)és azokkal az eredményekkel a vérvételre.Azért kaptál így beutalót hogy egy szúrással "meguszd"de több mindent vizsgálnak ezekszerint.(nekem is egyszerre volt a genetikai,a sima labor,vércsoport,trombózis )Éhgyomor,vizeletet vigyél!A terheléses késöbb szokott lenni,(24 h.)lehet hogy neked külön megnézi a doki valami miatt!Ezt nem mondta el a doki?Mindegy ott majd segítenek neked,éhgyomorral menj!
2010. máj. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,most látom hogy du.kell menned akkor az csak ultrahang,és másik nap reggel vérvétel!
2010. máj. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hm, érdekes...


én (nyíregyháza) a 12 hetesen mentem előbb Uh-ra, majd vérvételre. és nem kellett éhgyomorra mennem, ehettem nyugodtan. nekem a 18 hetes nagy vérvételkor cisnáltak cukorterhelést is mert gyanus voltam, de két hét múlva ismét lesz a 24.héten.

szerintem kérdezd meg ismét a védőnőt vagy az aszisztenst és mond el hogy kimit modnott. a cukorterhelsét reggel csinálják, nálunk ál. 7,30-ig veszik le éhgyomorra a vért a cukorterhelésre, utánna már nem szívesen "fogadnak".

2010. máj. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,h írtatok,bár nem sokkal lettem okosabb.Mindenesetre éhgyomorra megyek.
2010. máj. 19. 09:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!