Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha méhen kívüli terhességgel...

Ha méhen kívüli terhességgel egyidőben méhen belül is van egy terhesség, akkor mi a teendő? Mindkettőt meg kell szakítani, vagy a rendes terhesség megtartható?

Figyelt kérdés
2007. nov. 22. 00:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Hát ere nem tudok it írni.Még ilyet nem hallottam.

nem tudomhogy véletlenül nem sérül-e a az egészséges embrió is.de szerintem van eséj a megtartásra.De ezt orvostól kellene megkérezned.

2007. nov. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp orvos tudja biztosra megmondani, de szerintem ha nincs komplikáció, megmaradhat a baba.
2007. nov. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap előtt volt a tv ben egy film erről. Amerikában volt egy hölgy akinek méhen kívül és belül is volt baba. Sajnos az ilyet nem lehet megtartani mert életveszélyes. A hölgynek elindult a vérzési folyamat a hasüregben, és 20 percük volt az orvosoknak hogy megmaradjon a nő! És ha amerikában nem tudják megmenteni az embert, akkor itt nálunk remény sem marad.
2007. nov. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló biztos nem tudja hogy a magyar orvosok a gyakori felszerelési hiányosságok ellenére is sokkal jobban meg tudják oldani a helyzeteket mint mondjuk amerikában. Egy ellenpélda: a szomszédom, egy 25 éves anyuka (1,5 éves a kisfia) vakbélgyulladással került be a körházba, nagyon görcsölt. Műtét közben vették észre, hogy mégsem a vakbél volt a gond hanem egy méhen kívüli terhesség. Emellett a méhben is találtak egy babát. A rendelleneset megszakították és 8 hónap múlva egészséges babát szült! Szóval mindenképp menj el egy megbízható orvoshoz és kérj tőle tanácsot. Sok szerencsét és jó egészséget kívánok! Egy 29 hetes kismama
2007. nov. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ne itt kerdezoskodj mert valasztadni erre olyan tud aki ert hozza es megvizsgalt es tudja h hol es hogy helyezkednek el a babak.azonnal orvoshoz kell menned sot ha igy vagy azon csodalkozom h az orvosod hazaengedett,ez nagyon sulyos akar eletveszelyes dolog is lehet.siess minel elobb ha igy vagy,es mentsek ami mentheto,ha a babakat el is veszted utanna meg lehet maskor,de a ferjed nem kene h elveszitsen teged is.
2007. nov. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk volt ilyen a családban. Fél órán múlt a nevelőanyám élete, és teljesen ki kellett pakolni. Én sem értem, hogy a doki, hogy engedhetett haza. A méhen kívüli terhesség életveszélyes!!!!!!!!!!
2007. nov. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

En Kanadaban elek,es par honapja olyan filmet lattam a tv-ben,hogy egy anyukanak a mehen kivul is volt egy baba es mehen belul is... nem is egy hanem ketto,egypeteju ikrek voltak.A holgy egyebkent akirol szolt angol vagy ir szarmazasu volt.A ferjenek is es neki is volt 3 gyereke az elozo hazassagukbol,de ok szerettek volna egy kozoset is.A vegen 3 kozos lett,es osszesen 9 gyerek lett a tervezett 7 helyett.Hat nem irigylem oket.:)De a lenyeg a lenyeg mindharom baba egeszseges lett,azota mar 3 evesek.2 tok egyforma es 1 kulonbozo.Tudom furan hangzik,de vannak meg csodak.

A kerdesre valaszolva ,en is csak azt tudom mondani ,hogy hallgass az orvosodra,mert ez csak egy eset volt a sok kozul.Kivanom,hogy minden jol alakuljon!!

2007. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy régi a kérdés, de van pozitív példám, hátha még olvassa valaki.

Volt egy lány a kórházban, mikor bent feküdtem. Megműtötték méhen kívüli terhességgel. Aztán 2 hét múlva találkoztunk szintén a kórházban, kiderült, hogy 8 hetes terhes, méhen belül is volt egy baba. Az orvosok 0% esélyt adtak neki, azt mondták úgyis elvetél. Most két és fél éves a kisfiú! ;)

2009. ápr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én is olvasom, és lehet mást is érdekel:

Nekem méhen kívüli terhességem volt és mellette egy rendes, aki elhalt.

2009. nov. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!