Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire baj az, ha 9hetesen...

Mennyire baj az, ha 9hetesen es 5 naposan kicsivel kisebb a babam merete, mint kene?

Figyelt kérdés

19, lassan 20 eves kismami vagyok. Egyetemista, otthonomtol 150 km-re. Egy honapja tudom, hogy babas vagyok, de szuleimnek meg nem mertem szolni, jovo het vegere tervezem, hogy elmondom nekik.

Kicsit ketsegbe vagyok esve nehany dolog miatt. Ahhoz, hogy el tudjam vegezni a kulonbozo vizsgalatokat szuksegem van a haziorvosra aki ad kuldopapirt, nelkule nem csinalnak semmilyen vizsgalatot. Am a haziorvosom otthon van, es csak hetkoznap rendel, de en csak hetvegenkent tudok hazamenni, igy nem tudok csinalni semmit.

Ma megis elmentem az egyetemi orvosomhoz, aki csak a nogyogyaszatra adott kuldopapirt, de a nogyogyasz csak ekografon nezett meg, es o azt mondta, hogy kicsivel kisebb a babam mint kene legyen, de megnyugtatott, hogy nincs nagy baj. Megis aggodok, hogy lehet-e valami baja. Sajnos egyetemistakra xar elet jar, nincs penzem vitaminokra meg kulonbozo gyogyszerekre. Gyumolcsot, zoldseget sem engedhetek meg magamnak... Felek, hogy nem tudom jol ellatni a babat vitaminokkal, es ebbol baja lesz.

Szinte folyton hanyingerem van, faradekony vagyok, gyenge, az innyem mindig be van gyulladva... Eleg nehezen viselem ezt a babazosdit...

Nem tudom mit csinaljak, hogy ne legyen baj. Leghamarabb csak ket het mulva tudok vizsgalatokra menni, addig ugye nem tortenik semmi baj?


2010. máj. 13. 17:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy pont most lenne a legfontosabb a babának az a vitamin!
2010. máj. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
régebben sem szedtek az anyukák vitamint!ne izgulj, de gyümölcs, zöldség jó lenne!Ebben nem tudna valaki támogatni???Amúgy egy gravida nem annyira drága, 2ezer ft, egy hónapig elég.Esetleg nem tudsz kölcsönkérni valakitől?Biztos van olyan évfolyamtársad akivel jóban vagy és akinek nem lenne gond.Vagy párod?vagy ő szülei?
2010. máj. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Egyenlore ami tudok tenni az a sok pihenes, enni eszek sok tejtermeket, turo, sosturo, aludtej, tejfol, ezek legalabb a kalciumot potoljak... Levest eszek minden nap, kompotot is eleg sokszor... Citromle enyhiti a hanyingerem... Probalok en is valahogy segiteni magamon, igy majd Isten is megsegit :)

Baratomat hagyom szabadon donteni, nem akarom magam raeroltetni...

Szuleimre szamithatok. Batyam kilenc eve volt ugyanebben a helyzetben mint en, csak o akkor 21 volt a leany pedig 18, szuleim vegig mellettuk alltak... Engem sem hagynak majd cserben... Testveremekre is szamithatok...

Am alig varom mar kibujjon a Babo, pedig meg olyan sok van... Babazhatnek vagyok :)

2010. máj. 13. 19:05
 14/15 anonim ***** válasza:
ezek szerint ott a megoldás a szemed elött...a szüleid rendes emberek és segítenek majd neked amiben tudnak!akkor miért halogatod a dolgot?ess túl rajta és te is megkönnyebbülsz!ne halaszd a dolgot mert a babádnak tényleg ezek a hetek a leg kritikusabbak és minden csepp folyadék minden morzsa étel fontos!arra is gondolj hogy magadat nem áldozhatod fel érte mert a szülés után is tőled fog függeni úgyhogy nem jó gondolat hogy hagyod hogy belőled táplálkozzon!a felelős döntés nem csak azt jelenti hogy neki adsz mindent hanem azt is hogy magadra is gondot fordítassz hogy minnél egészségesebb legyél és annál tovább élj és segítsd őt amíg lehet! BÁTORSÁG! MINDENKI FELNŐ A FELADATHOZ!
2010. máj. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Isten áldjon meg titeket, téged, meg a babát is:)kívánom, hogy minden rendben legyen és jó egészségben tudjon fejlődni benned:)
2010. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!