Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire baj az, ha 9hetesen...

Mennyire baj az, ha 9hetesen es 5 naposan kicsivel kisebb a babam merete, mint kene?

Figyelt kérdés

19, lassan 20 eves kismami vagyok. Egyetemista, otthonomtol 150 km-re. Egy honapja tudom, hogy babas vagyok, de szuleimnek meg nem mertem szolni, jovo het vegere tervezem, hogy elmondom nekik.

Kicsit ketsegbe vagyok esve nehany dolog miatt. Ahhoz, hogy el tudjam vegezni a kulonbozo vizsgalatokat szuksegem van a haziorvosra aki ad kuldopapirt, nelkule nem csinalnak semmilyen vizsgalatot. Am a haziorvosom otthon van, es csak hetkoznap rendel, de en csak hetvegenkent tudok hazamenni, igy nem tudok csinalni semmit.

Ma megis elmentem az egyetemi orvosomhoz, aki csak a nogyogyaszatra adott kuldopapirt, de a nogyogyasz csak ekografon nezett meg, es o azt mondta, hogy kicsivel kisebb a babam mint kene legyen, de megnyugtatott, hogy nincs nagy baj. Megis aggodok, hogy lehet-e valami baja. Sajnos egyetemistakra xar elet jar, nincs penzem vitaminokra meg kulonbozo gyogyszerekre. Gyumolcsot, zoldseget sem engedhetek meg magamnak... Felek, hogy nem tudom jol ellatni a babat vitaminokkal, es ebbol baja lesz.

Szinte folyton hanyingerem van, faradekony vagyok, gyenge, az innyem mindig be van gyulladva... Eleg nehezen viselem ezt a babazosdit...

Nem tudom mit csinaljak, hogy ne legyen baj. Leghamarabb csak ket het mulva tudok vizsgalatokra menni, addig ugye nem tortenik semmi baj?


2010. máj. 13. 17:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még nagyon picike és nehéz egészen pontos méretet nézni ultrhanggal, pici eltérés mindig lehet, de az sem biztos, hogy pont középidőben fogant.


Párod sem tudja kifizetni a vitamint. Bár nem vagyok vitaminpárti kifejezetten és minden áron, de tudom milyen az egyetemista élet, szedned kellene.


A terhesgondozás alatti vizsgálatok mind hétköznap lesznek, tehát muszáj lesz kimaradnod néha egy-egy napra. Bár elvileg bárhová járhat az ember terhesgondozásra, talán oda is el tudsz menni, ahol suliba jársz.

2010. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

ne aggódj!nálad rosszabb körülmények között is születtek meg egészséges gyerekek, a baba úgyis elveszi tőled amire szüksége van.Azért a gyümi nem ártana...de hátha szüleid megtudják és tudnak majd segíteni, nem?vagy halasztáson nem gondolkoztál, hogy addig hazaköltözz?

Amúgy mihez képest kisebb a baba?Az átlaghoz képest?ez szerintem hülyeség....az öcsémre azt mondták, hogy dawn-kór gyanús, mert kisebb a comb csontja az átlagosnál.Anyum nem izgatta magát, mert ő sem egy nagy magasság, ha meg picike, akkor a baba miért lenne nagy?:)teszem hozzá tök egészséges a ma már 12 éves öcsém.Ja és anyum egyikünkkel sem szedett vitamint, 5en vagyunk tesók, mind egészségesek.

Szóval ne aggódj!biztos minden oké:)nem tudsz hazamenni?halasztani?

2010. máj. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem gond, ha kicsit kisebb, főleg, ha a doki is azt mondja, hogy minden rendben. Az íny gyulladása is normális, kezelni lehet, drága fogkrémmel, drága vitaminokkal. A babavárás drága dolgokkal jár. De hogyan akarod felnevelni azt a babát, ha már ezt az 1-2 dolgot sem tudod megvenni? Ha egy gyümölcs vásárlása is gondot okoz? Annak a babának rengeteg dolog kell, ami bizony sokba kerül... Miért játszanak emberek piciny életekkel, nem értem... ha nem bevállalható a baba, oda kell figyelni a szex-szel!!!
2010. máj. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A vitamin nagyon kellene a babának... Arra mindenképpen kellene pénzt szerezned. Esetleg a baba apukája nem tudna segíteni?

Ha le van maradva a baba, az nem jelent feltétlenül bajt, nekem végig kb 2 héttel le van maradva és most vagyok 35 hetes.

A hányinger, fáradékonyság, gyengeség ilyenkor sok kismamánál tünet, még kb 2-3 hétig kitart. De kitartás.

Egyébként a baba apukája vállalja a babát?

2010. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

jaj ne hozz már rá még nagyobb frászt!Biztos meg fogják valahogy oldani a dolgokat!Nagyon sokan vannak, akik egy kanit sem költöttek terhesség alatt, mindent megkaptak innen-onnan, és utána is megoldották a dolgokat.

párod?szüleid?párod szülei?tudnak segíteni?

2010. máj. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! hát elég rossz helyzetben vagy, de ne ess kétségbe, én a helyedben azt csinálnám, hogy elgondolkodnék mit akarok, vagy folytatom az egyetemet és a babának egyáltalán nem biztos, hogy jó lesz, mert ugye írod, hogy rossz az anyagi helyzeted és ugye a zöldség-gyümölcs a minimum amit a babádért meg kell tenned, főleg az első 12 hétben nagyon fontos, vagy a másik lehetőség, hogy halasztasz valamennyit és csak a babára koncentrálsz, vagy a harmadik lehetőség, hogy megpróbálod a kettőt valahogy együtt végig csinálni, de ha belegondolsz 9 hónap múlva megszülsz utána úgy sem tudsz egyetemre járni, ezért gondoltam a halasztásra, mert így is úgy is abba kell hagynod, próbálj meg beszélni a szüleiddel, biztos támogatni fognak nem? valamit találjatok ki közösen, mivel nem írsz olyat, hogy nem akarod ezt a babát, ezért mondom, hogy a baba a legfontosabb most, én a helyedben inkább rá koncentrálnék, hogy mindent megtudjak adni neki a 9 hónap alatt és persze utána is.

Amiatt ne aggódj, hogy kisebb a babád :) az én babám 2 héttel kisebb mint kéne, de a dokim szerint ez teljesen normális, úgy hogy emiatt végképp ne aggódj! :)

2010. máj. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Szuleimtol fogok kapni tamogatast, de eddig meg feltem elmondani... Bar nem tudom miert...

Az apuka nagyon labilis, egyszer akarja a babat, maskor nem, de szerintem inkabb nem, igy fel vagyok keszulve arra is, hogy egyedul maradok. O is egyetemista, evfolyamtarsam, o se all jobban anyagilag mint en. Sok a kiadas az egyetemre... Mindig otthonrol hozok fagyasztott etelt, igy nem kapok sok penzt, epp, hogy kenyerre legyen. Amugy erdelyi vagyok, itt nem fogadnak el csak ha van kuldopapirom, kulonben egy szimpla vizsgalatra rengeteget kell fizetni... Amugy a merete a mostani atlaghoz kepest kisebb... Tehat nem akkora, mint kene legyen ilyen idosen...

Szerencsere a baba meg tud belolem taplalkozni, de mar elegge legyengultem... Remelem eros, es kitart addig, amig jon a segitseg...

2010. máj. 13. 18:23
 8/15 A kérdező kommentje:
Meg ket het egyetem, aztan 3 het vizsgaidoszak, es vege. Ezt az evet szeretnem befejezni, aztan fagyasztok egy evet, vagy ha esetleg baratom velem marad inteznek egy lakast es akkor gyerekneveles, egyetem, minden egybe. Csak ehhez szuleim segitsegere is szuksegem van, am szerintem mellettem fognak allni... Meresz huzas volt bevallalnom, de inkabb felnevelem mintsem elvetetem. Vallalom a felelosseget, ha mar nem vigyaztam elegge. Mindenkepp ugy csinalom majd, hogy a babanak jo legyen, csak elindulni nehez...
2010. máj. 13. 18:33
 9/15 A kérdező kommentje:
Amugy koszonom szepen a valaszokat, kedvesek vagytok, kicsit talan megnyugodtam a meretet illetoen... Kellemes Babavarast es Babazast kivanok Mindenkinek, es jo egeszseget!
2010. máj. 13. 18:38
 10/15 anonim ***** válasza:
nagyon becsülendő a hozzáállásod, sokan nem ezt tennék a mai világban!A helyedben én is valahogy kihúznám ezt az évet, ha már nincs sok, aztán viszont halasztanék, szülés mellett nem lehet sulit csinálni.Meg visszamennél szüleidhez, biztos könyebb lenne, és tudnál normálisan enni is!Addig is remélem párod támogat és segít, hogy megerősödj!A legfontosabb, hogy tudj normálisan kajálni!Ezt mindenképp próbáljátok megoldani valahogy!Amúgy vannak segélyszervezetek is akik biztos tudnának átmenetileg segíteni, míg itt vagy a suli miatt!Kitartást!és tényleg a kezdet nehéz, de nem fogod megbánni, hogy így döntöttél!:)
2010. máj. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!