Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vaskészitményt szedjünk?

Milyen vaskészitményt szedjünk?

Figyelt kérdés
Külön tabl.-t, vagy egyben legyen a folsavval?
2007. nov. 21. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyet írt fel az orvos?

Ne szedj vasat és folsavat ötletszerűen.

A folsav túlzott bevitele pl elfedheti a B12 vitamin hiányt. Szóval, még káros is lehet.

Tudtommal a vaskészítmények tartalmaznak folsavat. Pont annyit amennyi szükséges.

2007. nov. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenféleképp akarsz szedni valamit, akkor szedj magzatvédő vitamint. A kérdés alapján még nem voltál vérvételen, mióta terhes vagy. Ha ott rendben volt a vasad, akkor addig én nem szednék, amíg az orvos erre külön nem utasít.
2007. nov. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Általános terhesvitamint szedj pl. Elevit, Centrum Materna stb. Külön vasat csak akkor ha az orvos mondja. Nekem Maltofer Fol rágótablettát írt fel de ezt amúgy is csak receptre adják.
2007. nov. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én elevitet szedtem végig, mikor alacsonyabb lett a vasam,akkor az orvosom írt fel vaskészítményt.Mindenképp beszéld meg vele.

2007. nov. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!