Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AFP vérvételben számíthat az...

AFP vérvételben számíthat az 1-2 nap?

Figyelt kérdés
Jövő hétem megyek afp vérvételre akkor leszek 15hetes 6napos terhes. 16héttől veszik le a vért de nálunk mindig csak hétfőn van vérlevétel. ha most nem akkor 16hetes 6naposan tudnák levenni. A védőnő azt mondta inkább picit előbb mint később mert a későn levett vér téves magas eredményt adhat. De olvastam a neten h az előbb levett meg alacsonyat. Vagy nem számít az az 1-2nap h akkor tölteném a 16.hetet? Szerintetek? Köszi a válaszokat!
2007. nov. 20. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön már be is tiltották ezt a visgálatot, mert pontos elvégzése esetén is rengetegszer ad téves diagnózist. Feleslegesen ráhozza a kismamákra a frászt. Szerintem menj úgy ahogy mondták, a babád tök egészséges, így állj hozzá! Üdv, egy 28 hetes kismama
2007. nov. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én kétszer csináltattam meg az afp-t, (ugyanis önköltséges alapon elvégeztettem egy un. integrált tesztet egy magáncégnél, aztán meg a következő héten a szokásos terhesgondozóban volt vérvétel, afp, hepatitis, stb...) Az első vérvételnél 15 hetes és 2 napos voltam, a másodiknál 16 hetes és 2 napos. A két afp eredmény pontosan ugyanannyi lett. Ezek alapján gondolom, hogy 1-2 nap eltérésnek igazán nem lehet nagy jelentősége. Egyébként tényleg én is hallottam, hogy önmagában az afp nem is diagnosztikus értékű és sok helyen külföldön már nem is nézik.

2007. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt a vizsgálatot végeztettem el mint az előttem szóló kismama,

Az integrált teszt hatféle markert vizsgál(nem 1 félét mint az AFP-nél)igy sokkal pontosabb eredményt hoz.

Igaz hogy önköltséges,de megéri!

Engem halálra ilyesztettek az 2.gyerekemmel az alacsony AFP-vel,ezért csináltattam meg és egészséges lett a gyermek.

2007. nov. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is hétfőn kell mennem az AFP-re. Nekem azt mondta a védőnő, hogy betöltött 16 hetesen menjek. Én hétfőn leszek 16 hetes és 2 napos. Szerintem nyugodtan mehetsz 15 hetes 6 naposan. Nem hiszem, hogy az az 1 nap olyan sokat számítana. Boldog babavárást!
2007. nov. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugodtan mehetsz az afp-re én is kb ennyi idősen mentem és tökéletes volt az eredményem!1-2 napon igazán nem múlik semmi!

Gratulálok a babához!

2007. nov. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pár napon nem múlik semmi csak heteket ne csússz vele.
2007. nov. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Korábban (15+x nap) nem érdemes menni, mert attól is kimutathatnak alacsony értéket és csak fölösleges aggodalmaknak teszi ki magát az ember.

Leginkább a 16 hét vége felé ajánlják.

2007. nov. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!