Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy számolják a szülés...

Hogy számolják a szülés időpontját? A kismama vagy a baba idejéhez? Márc.20-án volt az utolsó mensim.

Figyelt kérdés
Nekem változó a ciklusom hossza. Mikorra írhat ki a doki szerintetek? 2 hét múlva megyek vissza akkorra lesz szívhang.
2010. máj. 7. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha változó a ciklusod hossza, akkor uh szerint fogják megállapítani. Márc 20-hoz képest dec 25-én szülsz. Legkésőbb a 12.heti uh-n pontosítják a dátumot, mert eddig az időpontig általában egyformán fejlődnek a babák.

Nekem 35 napos ciklusaim vannak, így uh szerint számolják a terhességemet, ami stimmel is, mert én pontosan tudom, mikor fogant (ovutesztet használtam + hőmérőztem).

2010. máj. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
Alapból az utolsó mensid napjától fogják számolni, akkor is, ha rendszertelen a ciklusod, aztán ha az ultrahang alapján a baba kora több héttel tér el ettől, csak akkor módosítják a kiírt napot. De aztán lehet, hogy dokija válogatja, biztos van, aki mindig az aktuális ultrahang értékei alapján állandóan módosítgatja a kiírt napot, és van olyan, aki tényleg csak akkor, ha legalább két hét eltérés van a mért és a számított kor közt.
2010. máj. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kiskönyvbe majd beírják az utolsó mensi alapján a kiírt napodat, de a 12. heti UH-on majd hozzáírnak plussz napot, vagy elvesznek belőle, mert akkor pontosan meg lehet állapítani, hogy milyen idős a baba, mikor fogant.

De az utolsó 1 hónapban úgysem ez lesz majd a legnagyobb gondod, nyugi. :)

36 hetes km

2010. máj. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!Én úgy tippelem,hogy Szilveszteri babád lesz.Nekem is változó volt a ciklusom.Úgy magyarázták el nekem,hogy a menzeszem első napjához hozzá kell adni 7 napot és abból a számból el venni 3 hónapot és így meg kapod a napot amikor szülsz elvileg.35hetes km

Boldog baba várást kívánok mindenkinek!

2010. máj. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
december 27-re. 40 hét az utolsó menstruációtol. Nekem se rendszeres, mégis 28 napos ciklussal számolták. Adj hozzá 7et, vonj ki 3 hónapot, és adj hozzá egy évet. :)
2010. máj. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!