Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet elviselni ilyen...

Hogyan lehet elviselni ilyen mértékű rosszullétet?

Figyelt kérdés
Első terhességem első 4 hónapját végighánytam, majdnem kiszáradtam, nehezen viseltem, dolgozni nem tudtam. Most, a 2-nál szintén jelentkezett a hányás, rosszullét a 7. héttől, de most sokkal rosszabb még a múltkorinál is. Fekszem sokszor egész nap, a szemem nem bírom sokszor kinyitni, annyira gyenge vagyok. Van persze (du. ált.), amikor jobb lesz. Van, hogy 4x hányok, de ált. egyszer reggel, epét - vizet. A kislányom nagyszülőknél napközben, szinte semmi kapcsolatom vele. Szegény férjem csinál mindent munka mellett. Már úgy érzem, nem megy tovább, pedig most iszom rendesen, nem fogok kiszáradni. Írjatok valami bíztatót, hogyan lehet ezt a vegetálást elviselni!
2010. máj. 4. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nagyon sajnálom és együtt érzek veled,én is ugyanígy voltam,de egész ennyit azért nem hánytam.Nem tudtam főzni sem,pedig nekem is van egy 19 hós kisfiam,bébikaján élt szegény,de ez van.Sajnos csak az idő segített,sokmindent kipróbáltam,de semmi nem jött be.A 16 hét körül enyhült,aztán a 19 héten végleg elmúlt.

Kitartást kívánok,én is úgy éreztem,hogy ennek sosem lesz vége,de így visszatekintve gyorsan elmúlt az az idő.

25 hetes kismama

2010. máj. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én abszolút átérzem a helyzetedet, szinte szó szerint ugyanezt éltem át én is! Az első terhességemnél is szinte végig hánytam, az első 16 hét volt a legrosszabb, utána mérséklődött, háziorvosom tanácsára kezdtem citromos vizet inni, és bármilyen fura, de ez rengeteget segített!!! (Sima vízbe csavartam citromot, Igazit, nem műlötyit) Aztán a a vége felé megint rosszabb lett, de az már másfajta hányinger volt, inkább ahogy nyomódott, akkor azért már tudtam enni. Minden reggel egy pohár hideg Hohes-C Mild dzsúzzal indítottam, és ez jót tett a gyomromnak.

Aztán jött a második terhesség, ami pokoli volt. Én is egész na csak feküdtem, vegetáltam, ugyanúgy, ahogy Nálatok is, gyerek a nagymamánál, férjem csinált mindent. Folyamatosan hánytam, semmi nem maradt bennem. Ekkor már a citromos víz sem segített. Ha menni kellett valahová, pl. vizsgálatra, védőnőhöz, alig bírtam elvánszorogni, erőtlen voltam és émelyegtem. Ja, és én is folyton epét hánytam, borzalmas, nincs rosszabb, mint mikor az epefolyadék bántja az ember gyomrát...Az ember feje is fáj tőle. Én reggelente mindig úgy indítottam, hogy megittam 2 pohár meleg vizet, ami azzal a lendülettel vissza is fordult, de legalább kimosta kicsit a gyomromat, picit jobban lettem tőle. Aztán mikor már azt hittem, hogy megőrülök így, és már totál elegem volt mindenből, a 19. hét körül kezdtem jobban lenni. Nem azt mondom, hogy egy csapásra megszűnt a rosszullét, de napról napra jobb lett a gyomrom, a közérzetem. 20-21. héten már szinte mindent tudtam enni, visszatért az étvágyam is.

Jó tanácsot sajnos nem igazán tudok adni, talán a citromos vizet érdemes lenne kipróbálnod. Nekem semmi más nem vált be, pedig mindent kipróbáltam: keksz, ropi, Mira víz, mentolos rágó, gyömbér, savlekötők, stb...

Csak kitartást tudok kívánni, és teljesen együtt érzek veled.

2010. máj. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lányok, köszönöm Nektek! Képzeljétek, napok óta fel sem tudok kelni, a kislányom csak néz a hatalmas szemeivel és simizi a fejem... Már minden nap bőgök. Azt nem tudom, normális -e az ilyen szintű gyengeség. Akkor is ez van, ha történetesen ettem rendesen a nap folyamán. Ugye nem halhatott el bennem a kisbabám? (7 hetesen volt szívhang, 11 hetesen kell visszamennem, 1 hét múlva).

Milyen nemű lett a gyerkőcötök amúgy?

2010. máj. 4. 12:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nekem mindkettő lány lett. Van egy barátnőm, ő hasonlóan rosszul volt az első babával, aki lány lett, aztán a kisfiával kutya baja nem volt. Nem tudom, hogy van-e összefüggés...


Nyugodj meg, biztos minden rendben a babáddal. Csak tombolnak a hormonok. Nekem egyébként nagyon magas volt a HCG szintem, duplája a normálisnak, volt is belőle riadalom, mert ez Down gyanútünet is, a kombinált tesztem is rossz lett, voltam amniocentézisen is. Végül minden rendben, a genetikus doki azt mondta, hogy előfordul, hogy egyes nőknél alkatilag ilyen eltérőek ezek az értékek. Ezt csak azért írtam, mert pont a HCG okozza a terhességi hányingert.

2010. máj. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekem mind a kettő fiú,úgyhogy nem a baba nemétől függ a rosszullét,hanem hogy,hogy reagál a szervezetünk a hormonokra.

Nyugodj meg,teljesen normális a gyengeség,nekem is volt úgy,hogy tudtam enni,még is szinte remegtem,mikor felkeltem.A gyengeség nálam egyébként egy kicsit hamarabb enyhült,mint a hányinger,úgy a 12 hét körül.

2010. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!