Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetesen mennyi a normális...

29 hetesen mennyi a normális testsúly?

Figyelt kérdés
29 hetes kismama vagyok,12 kg-ot híztam eddig és az orvos azt mondta,hogy kezdjek el diétázni.Ez ennyire sok lenne tényleg?Mennyire kellene lefogynom,hogy minden rendben legyen?
2007. nov. 19. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire volt túlsúlyod a terhesség elején,de normál esetben nem vészes a 12kg a 29.héten.

Az átlag 10-12 kg hizás a 40.hétig,ill.ezt mondják normálisnak.

Szerintem ez is egyénfüggő(mennyi viz van rajtad az se mindegy,hiszen az is nagyon sokat nyom mérlegelésnél).

Semmiképpen ne fogyókúrázz,csak ne egyél nagyon hizlaló dolgokat és nem lesz semmi baj!

2007. nov. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 28 hetes vagyok, és 20 kilót híztam. Bár nekem ebből 15 az első 3 hónapban jött fel. Mondjuk egy gramm felesleg nem volt rajtam, de akkor is sok. Nekem a védőnő mondta, hogy diétázzak, az orvos nem. Figyelek mit eszem, de nem koplalok.
2007. nov. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne koplalj!Hanem tessék szépen rengeteg gyümölcsöt és zöldséget enni.Eljött a citrusfélék szezonja,és az gátolja a zsír lerakódását.A banánt csak ésszel,de a magnézium miatt az is kell.Sárgarépa,sütőtök..Kerüld a sütiket,csokikat,nasikat,felvágottakat.Helyette készíts te májpástétomot,padlozsán krémet,húskrémeket.Ezek nem tartalmaznak annyi sót és zsirt,és nem mellesleg tudod,h miből van.Meg ha meg tudod tenni mozogj többet.

Lehet,h igaza van a dokinak,és tényleg sok,azt beszélik,h havi 1 kiló a jó,és az utolsó hónapban 1-3ig.Amúgy szerintem nem vészes,csak a terhesség alatti cukorbetegségtől félt a doki.Inkább csak arra akart rávezetni,h figyelj oda,h mikor mennyit és mit eszel.

2007. nov. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 21 hetes kismama vagyok és eddig 3-4 kg híztam! de hozzá teszem 68 kg-val kezdtem! ha vékony voltál akkor nem gáz..de ha nem akkor lehet hogy tényleg jobb lenne diétázni! minden jót...
2007. nov. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak 11 hetes vagyok és még egy kilót sem híztam, de mindneképp azt mondom, hogy ha diétázol is, semmiképp ne éhezz, soha!! EGyél sok gyümit, zöldséget, főzeléket, barna kenyeret, kevés cukrot, fehér lisztet, élesztőt. Mozogj, menj sétállni, úszni, tornázni.

Az áltag hízás jelenleg a 13 kg, de egyéne válogatja. EGy ismerősöm (kb 50 kg) 30 kg-ot hízott, amiből 15 víz volt.

Az egészségedre vigyázz, ne legyen vérnyomás és cukor problmád, ha ez nincs, akkor nem foglalkozz a kilókkal, ha nem zavar.

Vigáyzz magatokra:-)

2007. nov. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak egy tippet szeretnék mondani neked, a védőnőm aki első alkalommal kijött hozzánk elmondta, hogy ha nagyon megszalad a súlyom terhesség alatt egyek vacsorára túrót almával. Próbáld ki remélem segít valamit. (16. hetes kismama)

2007. nov. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!