Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha napi 7-8 dl-t tudok inni,...

Ha napi 7-8 dl-t tudok inni, az is cola, akkor a colától lehet baja a babának? ( 8 hét)

Figyelt kérdés
2016. nov. 21. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Ez nagyon sok kólából.

Megértem, hogy csillapítja a hányingeredet, de próbáld másra cserélni.


A foszforsav, amiből nagyon sok van a kólában, megköti a kalciumot, ami így nem tud beépülni a csontokba.

(A magas cukortartalma, amit biztosan említeni fognak mások, csak másodlagos probléma, illetve ha egyéb szénhidrátot nem tudsz bevinni a szervezetedbe, akkor annyira nem is lenne sok, csak épp a vércukorszint nagyon ingadozik tőle...)

2016. nov. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Koffeinfüggőként jön a világra és esetleg csont fejlődési rendellenességei is lesznek. Neked tönkremennek a fogaid és kimutatható lesz a csontritkulás.
2016. nov. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Havi 8 dl is sok. Fuggo vagy.
2016. nov. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Én a terhességem előtt kb napi szinten ittam 1,5 liter kólát, de azt minden nap. Éveken át. Egyetlen egy lyukas fogam sincsen azóta sem.

Viszont, amikor kiderült, hogy babát várok felhagytam vele. Egyáltalán eszembe sem jutott, hogy igyak. Egyáltalán nem ittam, mert attól féltem, hogy akkor soha nem lesz elég.

2016. nov. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az nagyon sok kóla egy napra. Megértelek én is ittam,nagyon rosszul voltam nélküle. Én úgy csináltam,hogy mikor nagyon rosszul voltam (volt,hogy a vizet kihánytam,de a kólát nem) ilyenkor 0.5 litert megittam egy nap, aztán ezt a fél litert már szétosztottam 2 napra majd 3ra. Ma már csak akkor iszom néha 1-1 pohárral,ha valami nagyon bántja a gyomrom és más nem segít. 20hkm
2016. nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Csokkentsd, de a dokim szerint nem rossz a magzatra nezve.
2016. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez iszonyat sok..es tetozod azzal h normalis folyadékot be sem viszel
2016. nov. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a Coca-cola mellett a san benedetto barackos ice tea is bevált. Korábban csak vizet ittam, de most csak így marad meg bennem vmi.
2016. nov. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Veszes hanyassal voltam terhesen korhazban.

Csak a kola segitett( meg persze a szuri) az egyik szuleszno mondta, hogy cola+banán. Mondjuk ő ehy poharral javasolt naponta. Egy kis korty kola, egy harapas banan. Ezvolt a reggelim kb 2 hetig. aztan jobb lett a helyzet.

Csokkentsd az adagot. Probald helyettesiteni. Nalam az apro kortyok nagyon bejottek.

2016. nov. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

En megtanultam varandossag alatt "eroszakkal" vizet inni. Reggel felkelsz megiszol egy nagy pohar vizet...mikor meg egyet fordulsz megint iszol

A viz kell a meh novekedesehez...rugalmassagahoz is.



En is szeretem a kolat de a fiszforsav miatt artalmas...varandossag alatt eddig kb. Fel litret ittam osszesen...ebbol egy poharral mikor ereztem hogy meghalok egy kortyert :D

2016. nov. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!