Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 éves lánynál hogy zajlik...

18 éves lánynál hogy zajlik le az abortusz a kórházban? Igaz hogy a tágító nagy fájdalmakat okoz?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 25. 19:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia,én is átestem ilyenen,úgyhogy sajnos van tapasztalatom...2napos beavatkozás a terhességmegszakítás-ha még nem szültél-feltételezem nem..Első nap amikor bemész,átöltözöl,kipakolod a motyóidat a szekrénykédbe,aztán vizsgálatra szólítanak,itt az orvos megnézi pontosan mennyi idős terhes vagy,majd ha végez visszamehetsz a kórtermedbe,és várod amíg laminária-felhelyezésre visznek,(nem ehetsz,nem ihatsz)itt az orvos felhelyez a méhnyakadhoz megfelelő számú pálcikákat,ami kellemetlen,de nem fáj,úgyhogy engedd el magad,ha feszíted,szorítod annál rosszabb...Ezután visszavisznek a kórterembe,nem nagyon szabad mozogni pár óráig,csak feküdni....pár óra után persze WC-re ki lehet menni,de aztán spuri vissza az ágy...Éjjel is bent van a pálcika,majd másnap műtét...Mikor sorra kerülsz felvisznek a műtőbe,elaltatnak,és mire magadhoz térsz már a kórteremben leszel az ágyban,és az első lábmozdulatodnál egy szép mennyiségű vértócsal lesz a lábad között,úgyhogy legvastagabb intim betétet feltétlen vigyél...1-2óra múlva,ha úgy érzed,el lehet hagyni a kórházat,ezalatt megírják a záródat,...ha vmi komplikáció adódna akkor nyilván benntartanak,de nem szokott...Hát úgy ennyi...fájdalmas emlékként él bennem,de nem a testi fájdalom,ami kibírhatatlan....Együttérzek veled,nem könnyű,tudom,viszont egy életre okulj a dologból,és ne hagyd hogy ez megtörténjen mégegyszer...
2010. ápr. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nekem missed ab volt, és nem fájt a tágító!
2010. ápr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 21 évesen kellett ezen áteseni. És mit ne mondjak, nekem borzasztó volt. A tágitás is annyira fáj, hogy arcomat a két kezembe temetve orditottam, hogy hagyják abba, mert nem birom elviselni. Ezután nekem az alhasa nagyon fájt, be is görcsöltem, és nem szabadott volna. A tágitás délelőtt fél 10 kor történt meg, és fél 12-kor vittek műteni. Délután fél 3-kor már jöhettem haza. Senkinek nem kivánom, de muszáj volt, mert az akkor barátom nem akarta a babát, és az idegtől bevéreztem, és elment a baba :( azóta se tudom feldolgozni lassan két éve lesz, de ezt sosem fogok elfelejteni :(
2010. ápr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
javitanám (fogom)
2010. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia én pont 18 múltam, amikor ez történt, úgy volt, h korán reggel ott kellett lenni kaptam nyugtatót aztán jött olyan 11 fele a lamináriás tágító ez egy ilyen hosszú pálcika aminek a végén egy ilyen pici tamponszerűség van, amikor ezt felrakták nekem nagyon fájt, majd jött a "pokol" a tágulás ez eltartott két órát majd be a műtőbe ki a mútőből 6 kor már otthon voltam. Minden ítélkezőnek üzenem, hogy törödjön a maga dolgával és örüljön, hogy az élet nem sodorta olyan helyzetbe, hogy ilyen döntést kelljen hoznia, mert sajnos van az a helyzet. Hozzátenném, hogy ugyanaz a férfi a párom,aki akkor boldogok vagyunk és kisbabát várunk. Akkor sajnos nem volt rá lehetőség.

Arra készülj fel, hogy a lelki sérülés az maradandó,majdnem anyának lenni azért elég kemény, még így babásan is úgy érzem, h vmi nagyon rosszat tettem és bűntudatom van, ezzel én számolok el, és nem hagyom, hogy bárki más ítélkezzen felettem, mert nincs rá joga. Akár tetszik akár nem. Kitartást és sok erőt neked!!

2010. ápr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kedves 18 éves!


Ne vedd fel azt a sok negatív hszt-t, nem az Ő dolguk, hogy ítélkezzenek, nem tudhatják mi van a háttérben.


Különben is:"A gyűlöletkeltésért, mások sértegeséért, provokálásért, vállalkozásod, weboldalak reklámozásáért, trágárkodásért, rasszista írásokért, több kérdés ugyanazokkal a válaszokkal történő végigspameléséért, közízlés megsértéséért kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!"-ez ott van, mikor válaszol vki egy kérdésre, meg az is, hogy A KÉRDÉSRE VÁLASZOLJ! Ők nem ezt tették!!!


No, Nekem is volt abortuszom, nem szültem még, tettek fel tágító lamináriát. Hát maga a feltétel kissé fájdalmas, de ki lehet bírni, meg utána kb. 10 percig olyan mensis görcs-szerűt éreztem, meg remegtem az idegtől, meg az egész helyzettől, de utána semmi, végigaludtam az éjjelt, kaptunk nyugtatót is, az jó volt, esetleg vigyél algoflex, vagy algopirin fájdalomcsillapítót, én is azt kaptam, hátha nem adnak maguktól.

Másnap de. megvolt a műtét altatásban, semmit nem éreztem, sőt az altatás "tök jó",utána mikor felébredtem, kb. 1-2 órát nagyon véreztem, de utána semmi. Vigyél váltó bugyit, hálóruhát, és vastag betétet! Meg anyukádat, vagy vkit, aki esetleg ott tud veled maradni, ha nagyon félsz, Te még kiscsaj vagy, lehet, hogy jó lenne lelkileg.

Mikor Én voltam, volt egy lány, 17 éves volt, és Neki ott volt a mamája végig, ott aludt egy széken mellette. Ha gondolod...


Kitartás, hamar túl leszel rajta! Jó egészséget!

2010. ápr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
14:13-as vagyok, és igazat adok a 17:51-nek
2010. ápr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok...

Akinek úgy csinálják, hogy aznap teszik fel a tágítót, és pár óra múlva műtét, azoknak biztos nagyon fájdalmas lehetett, mert erősebb anyagot adnak, hogy táguljon. De Akinek meg este teszik fel, és csak másnap műtét, az kíméletesebb, és a szervezetnek is jobb, nem sérülnek az izmok, szövetek a hirtelen tágulástól.

Ez a következő terhességnél lesz érdekes.


De remélem már túl vagy rajta...:-(

2010. ápr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha még nem szült valaki, nem számít a kor, ugyanúgy csinálják. jobb helyeken előző este felteszik a laminária pálcát, ez egész éjjel tágít, majd a délelőtti órákban kerül sor magára a műtétre. engem a helyi kórházba akartak küldeni, ahol reggel teszik fel a tágítót és délben műtenek, de áldom azokat, akik felvilágosítottak, hogy sürgősen kérjem át magam olyan kórházba, ahol legalább 12 órás méhnyaktágítást végeznek műtét előtt. minél gyorsabban végzik ugyanis a tágítást, annál gyengébb lesz a méhnyak és ez a későbbi terhességeknél lehet komoly gond, idő előtt elengedhet a méhnyak és koraszülsz...

a tágító pálca felhelyezésekor érzett fájdalom valószínűleg elég egyéni lehet, nekem iszonyatos kín volt, nem szépítek, erre fel kell lélekben készülni. utána erős menzeszszerű görcseim voltak egész éjjel, hol jobban, hol kevésbé, de alig bírtam aludni, a másik lány is kínlódott a szobában. a pálcát egy nőgyógyászati székben teszik fel, először egy fogóval lejjebb húzzák a méhszájat ás beszúrják oda a pálcát, ez benne a sz.r. nekem ezt este fél 8 körül tették fel, majd másnap délelőtt 10 körül kerültem sorra a műtőben. műtét alatt nem érzel semmit az égvilágon, elaltatnak. még valami fontos: a tágító által okozott görcsökre nem véletlenül nem adnak fájdalomcsillapítót, mivel megállíthatja a tágulást, tehát nem szabad magánakciókba kezdeni és titokban görcsoldót/fájdalomcsillapítót beszedegetni, mert magaddal szúrsz ki. ha elviselhetetlen a fájdalom, szólni kell a nővérnek. a szomszéd szobában volt, aki hányt is a görcseitől, hallottam. ki kell bírni, a saját meg a későbbi terhességed érdekében.

2010. máj. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!