Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tulajdonképpen a magzatburok...

Tulajdonképpen a magzatburok mitől reped meg?

Figyelt kérdés
Elöregszik vagy a baba rúgásától? És mitől függ, hogy melyik részén?
2008. okt. 2. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
12%

szerinte elöregszik.

viszont azt is mondják, hogy a baba akar megszületni, akkor viszont lehet kirugja.

nekem egrepedt, majd ha felnő a kisfiam megkérdezem kirugta-e.

:D

sok boldogságot,9hetes kisfiú anyukája

2008. okt. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Vhol azt olvastam, hogy a mai napig nem tudják, hogy konkrétan mitől indul be a szülés (vmilyen hormonális változás), mikor tudja a szervezet, hogy itt az idő. Nem találták meg azt a "dolgot" ami ezért felelős. Ennek része lehet a burokrepedés. Nekem az elsőnél magától kirepedt, a másodiknál repesztették.

2008. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én hallottam olyat, hogy a baba kezd el kibocsátani egy hormont, ha érett a tüdeje, amitől beindul a szülés. De ez a burokrepedés kész rejtély...
2008. okt. 2. 20:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Magát a szülést egy hormon indítja be, és ez vezet a burokrepedéshez is. Hogy mitől függ mikor, melyik részen, ezt a mai napig nem tudják az okosok.

23 hetes kismama

2008. okt. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!


nekem a doki azt mondta,h nem tudják miért indul be a szülés,,,nekem 37.héten jött ki a babám, igaz, aznap mikor apu halálának első évforduloja volt, és lehet a stressz miatt indult be...nekem fájásokkal indult,meg tágultam,de a burkot repeszteni kellett...én is hallottam h a baba elkezdi termelni az oxitocint asszem és attól indul be....

2008. okt. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!