Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak az unokatesómmal...

Mit csináljak az unokatesómmal? 29 hetes kismama és dohányzik!

Figyelt kérdés
Én is cigiztem a terhességem előtt, de mióta tudom, hogy terhes vagyok, nem gyújtottam rá! De a kedves unokatesónak nem tudok már mit mondani, hogy ne csinálja, mert hatalmas gond lehet belőle... Segítsetek!
2008. okt. 1. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem igazán tudunk segíteni,és sajna Te sem.Ez az ő döntése,ami bizony nem csak az ő életére van,lesz hatással.Esetleg nézz utána a neten elrettentő cikkeknek,(hogy milyen fejlődési rendelleneségeket okozhat a terhesség alatti dohányzás),és mutasd meg neki.Talán sokkolja annyira,hogy letegye a cigit.Amúgy nem értem,hogy hogyan képes valaki terhesen cigizni.Én is cigiztem (napi másfél doboz 12 éven át),de amint megtudtam,hogy terhes vagyok,nem is volt kérdéses számomra,hogy lerakom a cigit.32 hetes kismami
2008. okt. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Te nem tudsz tenni semmit. Lerakni csak akkor tudja, ha ő is úgy akarja.

Sajnos a babónak árt a cigi, sőt, magán a méhlepényen is meglátszik, hogy ki dohányzott és ki nem.

Ennek ellenére, nekem a nagynéném mind a 3 terhességét végigdohányozta, és egészségesek a gyerekei, nem lettek koraszülöttek, és normál súllyal születtek.

23 hetes kismama

2008. okt. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Olyan szomorú amikor egy kismama dohányzik. Én is dohányoztam a terhesség előtt, azóta azonban meg tudom állni. Amikor dohányzik a baba szó szerint fuldoklik bent a méhben, láttam erről dokumentum filmet. Sajnos nem tudom a címét, de érdemes lenne megnéznie az unokatesódnak. Vagy meséld el neki a barátnőm történetét. Ő mindegy miért, nem tudta, hogy terhes és dohányzott az 5-ik hónapig. A babája olyan agyi károsodással jött világra, hogy csak 2 hónapot maradt életben. Azóta sem tudja megbocsájtani magának. Kívánom, hogy Ő ne járjon így.
2008. okt. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én hasonló helyzetben voltam, mint Te. Igaz nekem az egyik munkatársam és barátnőm dohányzott amikor terhes volt. Nekünk persze azt mondta, hogy nem szívja, de lehetett rajta érezni, sőt egyszer-kétszer véletlenül láttuk is. Mi is mondtunk neki mindent, de nem tudta megállni. Végül is a szüléssel nem volt minden rendben, a pici nyaka köré tekeredett a köldökzsinór, de ez tuti nem a dohányzás miatt volt. A kisfiú most múlt 2 éves, és ami látszik rajta az az, hogy sokkal kisebb, mint a többiek. Már kb. 1 éve, hogy nem nőtt semmit. Ez mondjuk lehet a cigitől független, de az biztos, hogy ha a mama dohányzik terhesség alatt, a baba lassabban fejlődhet utánna, sőt az iskolában is nehezebb lesz neki. És ez még csak a "jobbik" eset. Az igazság az, hogy szerintem nem fogsz rá tudni hatni akármivel is próbálkozol. Felnőtt ember, aki sajnos nincs tisztában azzal, hogy már nemcsak önmagért felelős.
2008. okt. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy nem tudod rávenni, hogy tegye le a cigit :( probald meg megkérni, hogy csökkentse az adagját

ha végképp hajthatatlan, vegyél neki vizipipat, az a katrany nagy reszet kiszuri, meg nem olyan rem budos.


sajnalom, tenyleg, nemcsak azert, hanem, mert akkor valoszinuleg a babanal se fogja letenni, marmint szuletese utan :(


mondanam, hogy motivald valamire, de ha egy gyerek nem motivalja, akkor el nem tudom kepzelni, mi.

2008. okt. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A baba immunrendszere lehet annyira gyenge, hogy minden betegséget el fog kapni. Ismerősöm végig cigizett és a kisfiú születése után állandóan beteg, ha egy gyerek köhintett a bölcsiben, oviban, iskolában, ő rögtön tuti, hogy beteg lett (lesz).

Nem igazán tudsz mást tenni, mint sajnos igaz "rémtörténeteket" mesélni neki, hátha hat rá. Ha nem, hát nagyon szomorú, én megkérdőjelezem, hogy egyáltalán akarja-e ő azt a babát, és ha most nem képes felelősséggel lenni iránta, később mi lesz...?

Sajnálatos!

2008. okt. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy tényleg nem fogsz tudni hatni rá. Biztos vagyok benne, hogy ő is tisztában van azzal, hogy ez mennyire káros és gusztustalan, de ha a saját belső kényszere és anyai ösztöne nem elég, akkor te a fejedre is állhatsz, akkor sem fogja abba hagyni.

Baba előtt én is cigiztem, amint megtudtam, hogy terhes vagyok leraktam. Nem szoktam le, mert a mai napig kívánom, pedig már lassan szülök. Van egy olyan érzésem, hogy amint a szoptatásnak vége visszaveszem a cigit, mert azt hiszem, hogy én most nem leszoktam, lélekben még dohányos vagyok, csak éppen a baba miatt nem gyújtanék rá. Pedig már elég régen cigiztem, majdnem napi egy dobozzal elment.

Nekem is van egy barátnőm, aki nem rakta le, pontosabban csak volt barátnőm, mert nekem nem fért bele, emiatt a vita miatt eléggé megromlott a kapcsolatunk. Ő azzal a címszóval nem rakta le a cigit, mert attól félt, hogy akkor nagyon elhízik. Annyit tett, hogy csökkentette: napi másfél dobozról egy dobozra. Szerintem ez nevetséges. Féltette az alakját, hogy mit féltett rajta, azt nem tudom, mert legjobb esetben is csak átlagosnak mondható volt, ha úgy nézzük, akkor én sokkal inkább félthettem volna, mert egyébként elég vékony voltam, rendszeresen sportoltam. Tény, hogy én a leszokás miatt öt kilót híztam a 12. hétig, pedig akkor még egy dekát sem kellett volna. Ő hét kilót az egész terhesség alatt és 40. hétre szült egy alig két kilós, 40 centis babát, holott a csaj és a férje egyaránt magasak és erős testalkatúak, tehát genetikailag nem volt indokolt ekkora születési méret. Láttam a babót, aranyos kisfiú, de sovány és nagyon pici, még csak egy hetes, de szerencsére eddig egészségesnek tűnik. Mondanom sem kell, hogy nem szopik, mert a dohányos tej nem ízlik neki, az édesanya erre annyit mondott, hogy vannak jó tápszerek és így legalább a melle sem fog eldeformálódni. Ez volt az a rész, amin teljesen kikészültem, azóta nem beszéltünk és hogy őszinte legyek, a babáján kívül másra már nem is vagyok kíváncsi.

Tudom, nem helyes dolog az utálkozás, de ez négy napja történt, azóta egy hatalmas pocakú kismamát láttam a buszmegállóban dohányozni, de teljesen kikészített, hazáig majd szétvetett az ideg.

Nekem ez a hatalmas nagy önzőség és nemtörődömség kategóriájába tartozik, ettől az sem lenne rosszabb, ha az ételt enné meg a gyermeke elől.

2008. okt. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a szembe szomszédom dohányozta, és itta! végig a terhességét, és szegény baba születés után egy-két hónapjára meg is halt:( Csodálkoztam, hogy nyomorult bébi még addig is kibírta. Meséld el neki! Igazából, ha valakinek benőtt a feje, és babaáldásra adja magát, akkor szerintem ez a minimum amit megtesz a saját gyereke érdekében. Más meg azt sem tudja, hogy mit egyen, igyon, hogy vigyázzon a babája egészségére. (pl.: én tisztított vizet iszom, azonkívül csak tejet, meg sok természetes alapanyagú vitamint.) Mások az emberek, de sajnálom a babát nagyon!


Sok sikert a beszélgetéshez!

üdv: 25 hetes kismama

2008. okt. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ez tényleg csak az ő döntése, ezt neki kell éreznie.Számomra felfoghatatlan, bár én is dohányoztam, és ma is néha eszembe jut, és megkívánom, de soha nem lennék rá képes.Egyszerűen képtelen lennék rá, a lelkiismeretem bizti soha nem hagyna békén.És ha ennyit nem vagyunk képesek magtenni egy fejlődő életért, a saját gyermekeünkért, ennyire önzőek vagyunk, akkor szerintem később sem számíthat a gyermek sok jóra az édesanyjától. De remélem nem így lesz, hanem egy egészséges, boldog pici babó fog születni!

28 hetes kismama

2008. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!