Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy jut a szervezetembe a...

Hogy jut a szervezetembe a toxo vírus?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy mitől kaphatom el-macska ürülék, nyers hús, nyers tojás..-de hogy jut a szervezetembe? Pl ha a macskám fertőzött és én megfogom, akkor mi történik? Nyálkahártyával kell érintekezzen? vagy a bőrön át is fertőző?Vagy hogy van ez?
2007. nov. 15. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom csak nyálkahártyán keresztül fertőz!

Ha kezet mosol és nem nyúlsz szádhoz,szemedhez "piszkos" kézzel akkor nem kaphatsz fertőzést.

2007. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam,hogy a saját macskától semmiképp sem kell félni,bár nem ajánlott,hogy te takarítsd az almát.Attól,h.megfogod nem lesz semmi bajod.Amúgy azt olvastam vhol a neten,hogy aki kapcs.állt már cicával az már átesett ezen..úgy mint pl.a himlő stb..és akkor védettséget élvezel ellene.Minden esetre idegen macsaszt ne fogdoss,a sajátodnak meg az almát hagyd másra ha megtaheted,ha nem,vegyél gumikesztyűt és óvatosan kezeld,nehogy rád menjen..a cucc..
2007. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szia.nekem volt toxóm.úgy vettem észre,hogy a nyirokmirigyek nagyon fájtak és megdúzzadtak.szerencsére nem voltam terhes...

azt mondta a doki,hogy általában macskától lehet elkapni(ne legyen bent a lakásban és aki terhes,ne nagyon simizze)de még részletezte is,hogy a macska belekakál a földbe,az egy idő után elporlad,majd a levegő útján is beszippanthatjuk.

2007. nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért a levegőből nem lehet elkapni szerintem (akkor mindenki elkapná hiszen hol nincs a földben macska kaki), de kertészkedni nem szabad.Amúgy nekem több mint 10 éve van macskám és mégsem kaptam el.
2007. nov. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosom azt tanácsolta, hogy csak olyan gyümölcsöt egyek amit meg tudok pucolni, illetve hogy a többi gyümölcsöt fözzem meg /pl. eper/, répát is csak levesben egyek mert hő hatására elpusztul a virus. Kertészkedni lehet csak kesztyüben és utána is alaposan kezet kell mosni.
2007. nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!