Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Petevezeték elkötése szülés...

Petevezeték elkötése szülés után? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Én gondolkodom rajta,illetve azt mondtam hogy ha lehetőség vn rá akkor kössék el,3.babát várom és többet nem szeretnénk!Mégis...huh nem tudok 100%osan megbarátkozni vele:-(Mintha a nőiességem vennék el..Vagy nem is tudom!Remélem lesz aki ír és ad valami okos tanácsot:-)
2010. ápr. 16. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, csak nálunk 4 gyerkőc van. Épp tegnap kérdezte valaki, hogy nem gondolkoztam-e az elköttetésen... Hát, megfordult a fejemben, de számomra annyira végleges.. Tudom, hogy a nőiességem ezzel nem veszne el, de mégis... Pedig biztosan (amennyire az lehet valaki) nem akarunk több babát... mégsem tudom magam rászánni. Remélem, valaki ír valami okosat :)
2010. ápr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-)Az a helyzet hogy nekem 3.császim lesz az ősszel és ezért ajánlotta fel az ambulancián a doki..mondta hogy nem kötelező!3hónapom van hogy gondolkodjak rajta!Nekem is tényleg olyan "véglegesnek"tünik:-(
2010. ápr. 16. 17:30
 3/9 anonim ***** válasza:
A párotok nem gondolkozott el azon hogy esetleg ő legyen aki elkötteti magát?Nálunk csak a második gyerek fog nemsokára megszületni de én kijelentettem hogy nem vagyok hajlandó rá.Lehet hogy önzően hangzik de azt hiszem hogy a védekezés nem kizáróan a nők dolga.De természetesen ezt meg kell beszélni a másik féllel is mert ez nem lehet egyoldali döntés. Nálunk igazából nem volt vita ugy hogy hamar eldőlt a dolog.
2010. ápr. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindkét gyermekemet császármetszéssel hoztam világra. A második műtét alatt kötötték el a petevezetékemet. Előtte jól körbejártam, amennyire lehetett ezt a témát. Mivel több gyermeket (eü. problémáim miatt) nem vállalhattam, így ez tűnt a legjobb megoldásnak. Nem bántam meg.

Nincs és nem is okoz semmi panaszt. A menstruációm azóta nagyon pontos. Semmi nem változott az életemben.

Úgy gondoltam inkább én vállalom ezt, mint a férjemnek kelljen.

Újra így döntenék.

Nem tudom pontosan milyen tanácsra gondoltál, nem érzem, hogy a nőiességemen csorba esett volna. Remélem valamiben segíthettem.

Egy 7 éves kisfiú és 8 hónapos kislány mamája.

2010. ápr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is 3 gyermekünk van, nekem a kb. 2-3 hét múlva esedékes a műtét. Én is gondolkodtam rajta, de mi sem szeretnénk már több gyereket, és nekem a többi fogamzásgátlási mód nem tetszik. Végleges műtét, bár lombik lehet még utánna. Azt, hogy a férjem kötesse el magát nálunk fel sem merült.
2010. ápr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a második babámat várom, de már nem akarok többet, ráadásul 34 leszek idén. Most még én sem köttetném el magam, de eldöntöttem, hogy ha 40 leszek, akkor rászánom magam. Nekem sem tetszik más fogamzásgátlási módszer, és én is csak jókat hallottam erről. 40 után már lombikkal sem szülnék, úgyhogy szerintem nagy megkönnyebbülés lesz. Most még valóban korainak tartom. A férjemet én sem szeretném rávenni a műtétre, bennünk sem merült fel ez a lehetőség. De azt javaslom, hogy csak akkor műttesd meg magad, ha tényleg úgy érzed, hogy lelkileg felkészültél rá. Egyébként meg később is ráér, nem muszáj a császárkor!
2010. ápr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindenki segített:-)Nagyon köszönöm..

Még gondolkodom rajta,mert én sem akarok gyogyszert,spirált és társait!Ez jó altarnatívának tűnik.

Eddig megszakítással védekeztünk de ugye néha (és pont olyankor)vágyik az ember hogy ne száljon ki:-D

Na meg ugye a császárok száma is mérvado..nem ajánlatos már 4.baba és én sem vagyok fiatal(33leszek)!

Még orvossal is átrágom aztán döntök.Nagyon örültem a kommentknek és megnyugodtam kicsit!

2010. ápr. 16. 18:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A 87 %-os vagyok.

Most hétfőn csináltattam meg a műtétet, tegnap engedtek haza. Csüt-ön megyek varratszedésre. Nem volt vészes, ha érdekel szívesen megírom a részleteket!

2010. ápr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 2000.... válasza:

Sziasztok! Én ezt a beavatkozást nem ajánlanám sem olyannak aki már szült gyermeket, sem olyannak aki még nem! Mint minden más beavatkozásnak így ennek is lehetnek majd a későbbiekben szövődményei, következményei!



Egy kedves ismerősöm 3 gyermeke születését követően döntött a beavatkozás mellett... Pár hete a teljes méhét kellett eltávolítani,mert elmondása szerint minden volt a méhén amit el tudunk képzelni. Jelenleg jól van, de ez a petevezetékek elköltése dolog akár sokkal rosszabbul is végződhetett volna.

aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!