Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a méhen kívüli terhesség...

Mi a méhen kívüli terhesség tünete?

Figyelt kérdés
2007. nov. 14. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én úgy tudom, nem másabbak a tünetek, mint a rendesnél. De életveszélyes, azért kell minél hamarabb orvoshoz fordulni, ha valaki úgy gondolja, hogy terhes.
2007. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég erős alhasi fájdalom!
2007. nov. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszokon kívül még annyit, hogy erős vérzéssel is járhat, erősebbel, mint amilyen egyébként a havi vérzésed. Ha csak gyanúd van, menj UH-ra, mert életveszélyes is lehet!
2007. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Nincs tünete, csak ha már baj van, csak az UH-n lehet észrevenni
2007. nov. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem tavaly márciusban volt egy méhenkívüli terhességem. A 6. héten fogtak gyanút az orvosok. Nálam barnás pecsételő vérzéssel kezdődött. Aztán oldalt néha nagyon szúrt a petevezetékemnél (én nem tudtam akkor még, h a petevezetékem, azt hittem, h a petefészkem fáj), éles nyilalásokat éreztem. Elmentem a dokimhoz, és az ultrahang nem mutatott semmit a méhemben. Innentől kezdve vérvétel stb. és kiderült, h méhenkívüli.

Ha erre gyanakszol, mindenképpen menj dokihoz!!!

2007. nov. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A méhenkívüli terhességnél az történik, hogy a megtermékenyített petesejt nem a méhben, hanem a petevezetőben ágyazódik be. Az első jelek ugyan azok, mint norm. terhességnél: poz. terhességi teszt, elmarad a menses stb. Ahogy növekszik a magzat, úgy feszül a szűk petevezető, és ha már nem tud tovább tágulni, egyszerűen szétreped. Ez akut hasi katasztrófának számít, életveszélyes állapot! Pillanatok alatt elvérezhet az ember a saját hasába! Emellett olyan erős késszerű hirtelen fájdalom lép fel, hogy azonnal elvesztheti az ember az eszméletét, shockos állapotba kerül! Azonnal műtétre van szükség, különben meghal! Ha véletlen felmerül ennek a gyanúja, mihamarabb be kell avatkozni! De ez már az első UH-n kiderül, úgyhogy ne aggódj. Sok sikert!
2007. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A méhenkívüli terhességnél az embrió nem normál helyén, hanem, mint neve is mutatja, a méhkürtben, a petefészken, vagy a hashártyán indul fejlődésnek.

Itt nincsenek meg a növekedés feltételei, ezért kerül nagy veszélybe a beteg.

A méhenkívüli terhesség enyhébb-erősebb görcsökkel, továbbá közvetlen életveszélyt okozó hasűri vérzéssel jár, és sokszor csak, az életmentő hasműtétnél derül ki az igazság.

Ez a legalattomosabb nőgyógyászati betegség. Amikor már világos tünetek vannak, nagyon nagy baj van!

Ha egy nő nem szed tablettát, vagy visel spirált, mindig előfordulhat, és ismétlem: ennek a kórképnek sokszor egyáltalán nincsenek tünetei, csak amikor a hasűri vérzés elkezdődik.

Ezért vérzés kimaradáskor vagy rendszertelen vérzésnél mindig gondolni kell rá!

A tesztek nem megbízhatóak, még az orvos is nehezen tudja felismerni ezt a kórképet.

A méhenkívüli terhesség legtöbbször előzőleg abortuszon átesett nőkön alakul ki.


Kezelés: a műtétnél nem csak az embriót, hanem leggyakrabban az egyik méhkürtöt is (amiben az embrió megtapadt) eltávolítják, ami a termékenység drasztikus csökkenésével jár.


Sajnos, csak a műtét az életveszély elhárításának egyetlen módja!


Üdvözlettel: Dr. Bóday László

Szülész-Nőgyógyász

2008. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!