Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vehetek be no-spa-t? 36 hetes...

Vehetek be no-spa-t? 36 hetes kismama vagyok.

Figyelt kérdés

Reggel óta görcsöl a hasam és kerülget a hasmenés.Hányingerem is van néha.A méhszáj állapota 2100,valószínűleg tágulok.Gondolom ez csak jósló,de már jó lenne elvégeznem a főzést stb...Vehetek be 36 hetesen no-spa-t?A baba mocorog,tehát biztosan nem lesz szülésem.

Napi mennyi no-spa-t szedhetek,feltéve,ha szabad?

Köszi előre is a válaszokat!


2010. ápr. 10. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia hasmenés hányásra nekem a doki kedden azt mondta hogy ezekre a panaszokra B6 Normaflort és Guszkopánt szedjek. Nekem bevált tegnap már nem volt semmi bajom.

21 hetes km

2010. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Délutánra,ha összekaparom magam elmegyek a patikába.Csak nagyon zavaró,hogy folyton a hasmenés kerülget és görcsölök.

No-spa van itthon,ezért is kérdeztem rá pont erre a bogyóra.

2010. ápr. 10. 11:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem a baba végig mocorgott még a szülés allatt is a feje már kint volt de azért még rugott párat:Dvajudás alatt és előtt is mozgott.De valószínű calici virus.Ez tombol most.1szem nospa nem árthat de ne szedd 4 óránként.Normaflor,tejmentes diéta és szőlőlé(nem szénsavas!)sós krumpli ha lenne hasmenés,hányás akkor sós dolgok ropi bármi hogy szomjas legyél mert gyorsan kiszáradhatsz.

Ilyenkor a szőlőlé a legjobb mert nyugtatja a gyomrot.

-ápolónő vagyok.........

2010. ápr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

hasmenésre tényleg nem jó a nospa. Nekem akkor kell, amikor hányingerem van, beveszem, és kb 1/2-1 óra múlva hasmenésem van a nospától.

De ettől függetlenül a nospát lehet szedni terhesen, szopi alatt nem

2010. ápr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, nekem 2x2-t írt fel az orvos amikor 3 kiló cseresznyétől görcsöltem.... ha holnap is görcsölsz, akkor érdemes az orvosoddal beszélni, remélem csak egy kósza hasmars:)
2010. ápr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vehetsz be no-spa-t nyugodtan!Én is kaptam mikor nyílt a méhszájam , pedig görcs nem volt!Hányingerre nem fog hatni, de a görcsöket oldja majd!
2010. ápr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én no-spat szedtem a 36. betöltötthétig (többek közt, 1000 Cg és keményedések miatt), de 37. héttől leállítottak minden gyógyszerről, mert onnantól már ugye normál szülés, és ezek a görcsoldó-izomlazító gyógyszerek megzavarják a szülés természetes folyamatát (magnéziumot se szabad szedni utolsó hónapban). Azért nem hiszem, hogy ha ma beveszel 1-2 no-spat, nagy bajod lesz, de lehet, hogy tényleg nem az a legjobb hasmenés ellen, ha a bélgörcsöket esetleg csökkentené is.
2010. ápr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én dokim (férjem) azt mondta hogy ez egy járvány ha nem csak szimplán görcsölsz akkor irány a doki mert meglehet hogy te is beleestél. Jobb félni mint megijedni!:)
2010. ápr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A hányinger átment hányásba délutánra,a hasmenés érzés elmúlt,a baba majd szét tépi a hasam.Remélem csak a front miatt volt ez a napom rossz:(

Védőnő és a doki szerint bármikor jöhet már a baba,de én remélem még kihúzom 1-2 hétig!Meg persze bízom benne,hogy nem kaptam el valami nyavaját!

2010. ápr. 10. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!