A párommal babát szeretnénk, de nem tudjuk pontosan, hogy mennyi lenne a költekezési összeg?
Csipike légy egy kicsit önállóbb, elég gáz kérdéseket teszel fel!
Annak fizetsz, akinek akarsz, már ha tudsz.
És kvára nem olcsó, bár van, aki még így is pluszban jön ki belőle, őket hívják megélhetési gyermekvállalóknak.
0- a csillagos ég.
Attól függ, mik az igények.
Végig lehet vinni a terhességet szülést teljesen ingyen (TB alapon) is.
A gyerekcuccokat össze is lehet koldulni, vaterázni, vagy megvenni egy drága bababoltban csak a bútort 1millióért.
Nem kell fizetni senkinek semmit, ha nem akarsz. A kötelező vizsgálatok ingyenesek, azon túl pedig azt veszel igénybe, amit akarsz. Ha látnak valami eltérést úgyis ajánlanak plusz vizsgálatokat, de azt megtagadhatod. Amit biztos "költségként" számíthatsz, nyilván nem a munkahelyedről mész szülni, az utolsó néhány hetet táppénzen töltöd majd, az kevesebb pénz hoz, mint amikor dolgozol.
Szüléshez ami fix költség, az a betét, de az nem drága tétel. Ha már megvan a gyerek, akkor a neki való cuccok kerülnek majd sok pénzbe.
A terhesgondozás és a szülés megoldható teljesen a társadalombiztosító által finanszírozott ellátásokkal, tehát költségek nélkül, kérdés, hogy mik a felmerülő igények.
Magánrendeléseken óriási eltérések lehetnek az orvosok tarifái között, attól függően vidéken vagy nagyvárosban, azon belül hol, kihez megy az ember. A terhesgondozás általában alkalmanként 5000-20 000 forintig terjedhet. A terhesgondozáson általában havonta egyszer kell megjelenni. Ha ehhez vesszük a fizetős nagyvizsgálatokat, akkor az plusz 30-50 000 is lehet. (12 és 18 heti UH) Ezen kívül ha egyéb kiegészítő vizsgálatra is szükség van (amniocentézis, prenatest), az magán úton akár plusz 200 000 forintot is jelenthet. Természetesen ezen vizsgálatokról orvosi javaslat esetén is lehet dönteni, hogy kéred-e vagy nem.
A fogadott orvosnál történő szülés "ára" szintén változó. Vannak orvosok akik a magánúton végzett terhesgondozás után nem kérnek pénzt, és van aki előre megmondja, hogy 150 000-ért vállal, plusz a terhesgondozás.
Ha szülésznőt fogadsz, az is plusz költség, is kb 30-50 000 körüli összeg, de ez is nyilván változó.
Magánkórházban a szülés Pl. Róbert kórház 300 000 körül van, de ez csak a szülés, ehhez kell hozzávenni a terhesgondozást, és a vizsgálatokat, ha azokat is magánban akarod.
A babakelengye, babaholmikkal kapcsolatban, ha van ismerős, aki ad használt kiságyat, babakocsit, ruhát stb, akkor igen kevésből is megoldható, de a határ itt a csillagos ég. Szinte bármit, bármennyiért össze lehet vásárolni. Tapasztaltabbakkal érdemes összeülni mi az ami kell, fontos, és mi nem az, itt is és más oldalakon is oldalnyi babakelengye lista található.
Nektek kell tudtotok mik az igényeitek.
A terhesség alatt a 91. naptól egyedül a családi adókedvezményt igényelheted, ami havi 10 000 forint.
A szülést megelőző 4. héttől pedig lehet a CSED-et igényelni, ha a jogosultsági feltételeid fennállnak. Ez gyakorlatilag a szülési szabadság idejére jár, és a jogosultság kezdő napját megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafelé számított 180 nap átlagjövedelmének 70%-a. A CSED minden naptári napra jár, és csak 15% SZJA-t vonnak belőle, járulékot nem. Összege a már említett korábbi kereseted mértékétől függ. Szülés után még jár az egyszeri anyasági támogatás, melynek összege 64 125 forint, de ezt csak egyszer kapod meg amennyiben rendszeresen jársz terhesgondozásra (vagyis a védőnőhöz, 4 alkalom). Ezen kívül jár majd még havonta 12 200 forint családi pótlék.
A CSED lejárta után igényelhetsz GYED-et, de ezt már nem írom le részletesen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!