Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gátmasszázsnal a bőrt kell...

Gátmasszázsnal a bőrt kell nyújtani, masszírozni vagy a hüvelyt is?

Figyelt kérdés

Csak mindenhol írjak hogy be kell nyúlni pár centire.

Nagyon fáj akárhogy csinálom. Hiába nézek útmutatót, nem tudom, hogy jól csinálom e.illetve hüvelyk ujjal nem megy csak a két mutatóval.



2016. febr. 28. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Dehogy fog lifegni, ne hallgass ez elsőre, hülyeséget írt! Persze, változni fog a hüvely szülés után, de a gátmasszázzsal nem csinálsz gondot. Igen, sajnos fáj, emlékszem. Arra azért készülj, hogy nem biztos, hogy megvéd a repedéstől. A neten lehet találni szülésznők által összeállított gátmasszázst-azt csinálod? Párod nem tud segíteni?
2016. febr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is sokat olvasgattam erről, sajnos tény, hogy nem 100 % os az eredmény, de azért próba szerencse :)

Félek párom nem csinálná meg, nem jó neki ha valalami kellemetlen nekem. Meg a gond hogy én se tudom hogy jól csinálom e. 2 napja kezdtem el.

2016. febr. 28. 16:31
 3/4 anonim ***** válasza:
En is most csinalom a gatmasszazst mar 1 hete. Nekem a szülesznöm mondta hogy csinaljam, bar magamnak nem könnyü neha a parom csinalja. Szoval a technikaja az hogy a mutato es közepsö ujjadra teszel olajat es be kell nyulnod a hüvelyedbe, es u alakban lefele a feneked iranyaba masszirozod, nyujtod a gat reszt. Rendesen nyulj be ne csak az uj begyeddel. Ha magamnak csinalom akkor en csak ugy tudom csinalni hogy az ujjam külsö reszere( vegülis a körmömre teszem az olajat es ugy nyulok be mert csak igy esik kezre de ha csinalod ugyis meglatod hogyan tudod) remelem tudtam segiteni. Sok sikert es könnyü szülest! 
2016. febr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyógymasszőrként azt azért el akarom mondani, hogy a bőr nyújtása sosem célja a masszázsnak, és nem is hasznos a cél szempontjából. A masszázs a bőrt is érinti, de az alapvető tárgya az IZOM. A gát maga egy erős izom, aminek a szakadását/metszését szeretnéd megelőzni, tehát ezt az izmot kell megnyújtani és ellazítani, hogy legyen esélye reagálni a tágulásra.


Itt találsz képeket: [link]


A masszázs során általában igyekszünk kiemelni a megcélzott izmot, és minél több irányból dolgozni rajta, ha ez lehetséges, így leszünk hatékonyabbak. Emiatt azt gyanítom, hogy a belenyúlás nem nagyon kerülhető meg (habár én férfi lévén nem csináltam magamnak ilyet). Ha fáj, akkor lassabban, kisebb erővel kezdd, tedd oda először az ujjadat, és mozgatás nélkül kezdjél enyhe nyomást gyakorolni, aztán növeld fokozatosan a nyomás erejét.

2016. febr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!