Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet terheseket deréktájon...

Lehet terheseket deréktájon masszírozni?

Figyelt kérdés

Azzal rémisztgetnek,hogy nem lehet, pedig nekem nagyon jót tesz, mikor férjem megmasszírozza, mert sokszor fáj a csípőm is, ahogy tágul, meg a hajolgatástól a derekam, szóval kell nekem a masszázs.


Azt is mondják, a vérbőségtől el is vetélhetek!

Igaz ez?


2012. jan. 13. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én masszíroztattam a derekam, két-három-négy hetente, és még egyben vagyunk (37. héten).

Inkább orvost kérdezz, ha bizonytalan vagy!

Muszáj hajolgatnod? :(


Boldog babavárást! :)

2012. jan. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Lehet,de ésszel.Nekem 34 hetesen becsipödött egy ideg,azt hiszem 3x voltam rendes masszőrnél,ő hozzáértő,de ő is átgondolva csinálta.Egy kicsi otthoni hátnyomkodás nem hiszem hogy gond lenne,de ésszel.Minden jót!
2012. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nagyon enyhén csinálja, nem durván, hajolgatásról meg csak annyit, ha behajolok hajat mosni a kádba, kb 10 perc, mert nagyon hosszú, és balzsamozni is kell.. na akkor végem van, alig bírok felegyenesedni... gondolkodom, hogy kifizetem az 1000 forintot a fodrásznak, aki itt van a földszinten.

Szerintetek?

köszönöm a jókívánságot!

2012. jan. 13. 19:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de csak óvatosan, vérbőséget okozhat!
2012. jan. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet masszíroztatni, egy valami Tilos! A kismamának hason feküdni..Vagy üljél, vagy oldalt fekve. Mert ugye hátulról megnyomhat, és megnyomódhat a pocak. Ezt terhes könyvben olvastam.
2012. jan. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha finoman csinálja, belefér, hiszen a szeretkezés sem tiltott, ha nincs gond a terhességgel :) Az okoz csak igazán vérbőséget! ;)


Nekem is hosszú a hajam, derékig ér, és mostanában már tus alatt mosom, félek, hogy felborulok ha lehajolok :D A jó kis langyos víz pedig nagyon jól esik a hátamnak és a derekamnak is :)


Ha belefér, szánd rá azt a pénzt a fodrászra, egy kis kényeztetést amúgy is megérdemelsz!


Első voltam,

szép estét :)

2012. jan. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tényleg... a szex :D:D:D

Én nem szeretem tus alatt mosni, mert utálom, ha rámfolyik a habos trutyi :)

Na meg nincs zuhanykabin, se függöny, csak kád, és utána moshatok fel :)

2012. jan. 13. 23:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az úgy nem éri meg :(

Akkor "sajnos" "kénytelen" vagy lemenni a fodrászhoz ;)


Hányadik hétben jársz egyébként?

#1

2012. jan. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a masszőrkánon szerint nem szabad deréktájon masszírozni. Továbbá egyáltalán nem szabad masszírozni az első trimeszterben a vetélés és a harmadikban a koraszülés veszélye miatt. Az ilyen tilalmak általában a rendes masszázsra vonatkoznak, tehát egy nagyon finom, nem túl mély masszázs, sok simítással, nem átgyúrva azért nem fog bajt csinálni, és tényleg jót tesz a fájdalom ellen. De óvatosan, felszínesen, nem nagy erővel. Szóval finoman és nőiesen, ahogy mondani szokták. :-)


Gyógymasszőr

2012. jan. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké, betartjuk, köszönöm a válaszokat :)
2012. jan. 14. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!