Pajzsmirigy alulműködős kismamák, akkor most lehet a jód vagy sem? Illetve ti milyen fizetős vizsgálatokat kértetek?
Ki ezt mondja, ki azt. Eddig szedtem az elevitet, de ma a védőnő azt mondta, csak folsavat szedjek, mert a jódot nem szabad.
De több mint a felét beszedtem már, most akkor ezzel is rosszat csináltam?
Illetve említette, hogy 13. heti UHn fogják kérdezni, hogy szeretnék-e plus Down+még valamilyen szűrést, aminek díja 10,000ft körül van. Ti ezt megcsináltattátok? Alapból szűrik a Down-t, nem?
25 éves kismama vagyok, 1. terhesség
Én szedtem rá Letroxot, nekem először alulműködött, a Letroxtól túlműködött, így elhagytuk a 3. trimeszterre.
A terhesség előtt csak folsavat szedtem, utána Femibiont. Nem mondták ezt a jód dolgot nekem.
A kombinált tesztre gondolsz szerintem, az uh+vérvétel. Mi ezt megcsináltattuk, mert az uh csak a problémák 2/3-át méri fel (nyaki redő). A Down-ra, Edwardsra és Patau-kórra szűrnek ennél a vizsgálatnál. Vesznek egy ampulla vért, néhány adatodat elkérik. Ez arra való, hogy kiszűrjék, hogy kinek kell még mennie további vizsgálatra, vagyis kapsz egy arányszámot, hogy mennyi esélye van ennek a 3 rendellenességnek. Nálam ez magas volt, így kellett amniocentézis is.
Milyen fizetős vizsgálatokat csináltattunk meg:
-kombinált teszt
-ezután amnió
-18. heti genetikai uh
-egyébként is magánba járunk, de a vérképeket sztk-ban csináltatom és a tsh és toxoplazmózis vizsgálatot is 6 hetente (cicánk van, negatív a toxóm).
28N, első baba (2. terhesség), 35. hét
igen tényleg, toxót nekem is kell, azt az sztkban megcsinálják rögtön az első vérvétellel.
Én is 50mg L-thyroxint szedek, most próbálok időpontot kérni az endodokihoz, hogy mondjon valamit, jó-e így a gyógyszer vagy mi legyen...
Én Letrox-ot szedek, a hormon szintem rendben van. Az első három hónapban csak folsavat szedtem, mert a doki azt mondta más nem kell, azóta azt sem, nincs semmi probléma.
Semmilyen fizetés vizsgálatot nem csináltattam.
A jód szedése több dologtól függ. Mik lettek a konkrét eredmények? Önmagában a TSH-ból nem lehet megmondani, mert van olyan, hogy a hormonértékek jók, a TSH mégis magas, ez a szubklinikus verzió, van olyan orvos, aki ezt is kezeli gyógyszeresen már 2-es érték fölött, van, aki csak 10-es érték fölött. A klinikai verziónál a T3 és a T4 is csökkent, és a TSH pedig magasabb. Míg a szubklinikusnál elég lehet sokszor a jód szedése, addig a klinikainál már gyógyszert szoktak felírni.
Emellett még fontos az aTPO érték is, ugyanis ha ez emelkedett, akkor nem szabad jódot szedni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!