Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi tartozik a védőnő hatáskörébe?

Mi tartozik a védőnő hatáskörébe?

Figyelt kérdés
Pl hogy megcsináljuk az apaságit, (elmondtam neki hogy igen, elmegyünk és megcsináljuk ha mindketten ráérünk) minden alkalommal ezzel nyaggat, ha egyedül vállalnám, és az én nevemet kapná sincs hozzá köze nem? Ez maximum, nagyon maximum a gyermekvédelmisre tartozik nem egy védőnőre, nincs joga a pénztárcámban turkálni, és a többi. Igazam van, vagy neki tényleg mindenről tudnia kell?
2016. febr. 6. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Apasági micsoda? Vizsgálat vagy nyilatkozat? Mert nem mindegy, az egyikhez van köze, a másikhoz nincs.
2016. febr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nyilatkozat.


Egyik ismerősömet (akik nem voltak férjnél nYilván) sem zaklatták ezzel.

2016. febr. 6. 23:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem más a nevem, mint a férjemnek, így felmerült a kérdés, hogy házasok vagyunk-e. Ha nem lettünk volna, akkor engem is zaklatott volna a védőnő ezzel, úgyhogy feltételezem, hogy ez az ő hatáskörébe tartozik, mint ahogy minden más a babával kapcsolatos adminisztráció is.
2016. febr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem és a férjemnek is van születési nevünk, mert házasságkor egyesítettük kettőnkét, mindketten felvettük. A gyereké is ez lesz. A mi védőnőnk ezt egyáltalán nem tudja feldolgozni és gyakori szemforgatások és sóhajtozások közepette mondja el mindig nekünk, hogy a kórházba mindenképp vigyünk új házassági anyakönyvit, mert ez nem gyakori...(a kórházban nem kérnek újat egyébként)
2016. febr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
csak jót akar nektek, mert ha ez nincs, nem kerülhet az apa nevére, nem igényelheti utána az adókedvezményt...
2016. febr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem csinàljàtok meg születés előtt, később sokkal maceràsabb. Nevet vàltoztatni, személyes iratokat újra igényelni...nem a védőnő hatàsköre, de magaddal szúrsz ki, ha halogatjàtok. Születés utàn az is lehet (ebben nagyon nem vagyok biztos), hogy csak bìrósàgi eljàràs utàn veheti az apa a nevére a gyerekét. Ha meg esetleg még nem is óhajtja akkor az apuka, neked kell eljàràst kezdeményezni. Ha az apuka köddé vàlik, akkor nem lesz könnyű dolgod.
2016. febr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezzel tényleg csak jót akar, nekünk annó nem került pénzbe, de ha nem mentek el utána sokkal nehezebb lesz elintézni és az már lehet, hogy pénzbe kerül majd. Csak segíteni akar, nehogy elfelejtsd!
2016. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mikor nekem kitöltötte a kartonomat (ami nála marad az egészségházban) számokkal jelezte egy helyen azt,hogy házasok vagyunk-e, tervezett volt-e a baba,mi a legmagasabb iskolai végzettségem és a férjemnek is, saját tulajdonú házban lakunk-e...szóval,ha ezekhez van köze,akkor az apaságihoz is lehet. Bár nekem szerencsém van,nagyon kedves a védőnőm! :-) Kitartás!!!
2016. febr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!