Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Higyjek a nőgyógyászomnak?...

Higyjek a nőgyógyászomnak? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
29 hetes kismama vagyok és 4 keresztes lett a genny a vizeletemben. Erre a nőgyógyász Tarivid nevű antibiotikumot írt fel. Alapból megbíznék benne, de a tájékoztatóra egyértelműen az volt írva, hogy terhesség és szoptatás alatt NEM szedhető, sőt gyerekek sem szedhetik. Még az elővigyázatossággal szedhető kategóriába sem fért bele. Most mit csináljak? Szedjem be? Szedett már vki ilyet terhesen?
2010. márc. 23. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A nőgyógyász az esetleges kockázatokat elemezve dönt arról, hogy épp milyen gyógyszert ír fel. 4+ a vizeletben nem játék, ha nem kezelik, sokkal nagyobb gondot jelenthet, mintha beszedsz bármilyen antibiotikumot. Én is szedtem mind a 4 terhesség alatt valamilyen antibiotikumot az orvosom javaslatára. egyszer se fordult meg a fejemben, hogy esetleg olyat írt volna, ami árthatna a babámnak... Mind a 4 gyerekem teljesen egészséges..
2010. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ùgy tudom van egy telefonszám amit gyógyszer kérdésekkel bármikor lehet hívni. Keress rá neten.

Az én antibiotikumomon rajta volt hogy terhesség esetén beszéljen a nögyógyásszal, de pl a páromnak is kellett szednie és az övén az volt hogy tilos terheseknek.

2010. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szedtem Tarvidet a terhességem előtt és úgy emlékszem,hogy terhesen kifejezetten nem szabad szedni.
2010. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne szedd be! Menj el másik nőgyógyászhoz, akár a körzetihez, és kérj másik gyógyszert.
2010. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem szedd be, a tájékoztatóra mindig minden rá van írva, a biztonság kedéért. utána ők nem felelősek.. szerintem még az algopryrinre is rá van írva, hogy terhesek nem szedhetik. biztos tudja.
2010. márc. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Teratológiai telefon tanácsadás: (1)363-22-29 vagy (1) 3838-477 A teratológia a külső okok miatt a méhen belül fejlődő magzatban kialakuló fejlődési zavarokkal és ezek megelőzésével foglalkozó tudomány. A telefon célja, hogy a terhesség alatt magzatra ható külső hatások ártalmasságával kapcsolatban szakszerű és érthető tájékoztatást adjon.


Hívd fel őket.

Az biztos, hogy kell kapnod valamilyen szert a fertőzésre, barátnőmnek 30. hétre született hasonló fertőzés miatt meg a babája, pár naposan agyvérzést kapott, leálltak a veséi. Épp hogy életben maradt, de sajnos maradandó károsodása van, elég komoly. Ez nem játék sajnos.

2010. márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nőgyógyászod biztosan mérlegelte, hogy melyik jelent nagyobb kockázatot a babádra nézve. Ezeket a gyógyszereket nem tesztelik terhes nőkön (teljesen logikusan), ezért mindegyikre rá van írva, hogy ne szedd terhesen, mert nem vállalnak érte felelősséget. Én megbíznék a dokiban, a 4 keresztes fertőzés sokkal többet árthat, mint a gyógyszer.
2010. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget. Nagyon kedvesek vagytok. Most hívtam fel a másik (fogadott) nőgyógyászomat a klinikán és azt mondta, h szedjem be nyugodtan, mert a 4 kereszt az tényleg gáz, és , h minden gyógyszerre ez van írva. Úgyhogy megnyugodtam, és inkább beszedem. Azért köszi még egyszer.
2010. márc. 23. 14:53
 9/9 anonim ***** válasza:
én annyira vérszegény vagyok,hogy hiába szedtem a neo ferro folgammát,csak rosszabb lett a vérképem.ezért felírt a nőgyógyászom vénás injekciót,vasat.5 db-t.na hát elolvastam a papírját,de lehet nem kellett volna.az volt rá írva h terhesen nem szabad alkalmazni.de meg sem fordult a fejemben h nem adatom be mivel ha nem adattam volna ba azzal többet ártottam volna mint az 5 db szurival.
2010. márc. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!