Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 11-13. héten történő (fizető...

A 11-13. héten történő (fizetős) genetikai vérvételkor kiderül a baba neme is, vagy ez csak akkor ha korionboholy mintavételt/amniocentézist végeznek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Elvileg van esély rá hogy kiderüljön az uh-n, ha megmutatja magát :) Nekünk össze voltak zárva a kis lábikói, de egy idő után szétterpesztett és megmutatta a fütyijét :)


Kisfiúkat állítólag előbb meg lehet állapítani, mert a babákoknak sokáig ugyanúgy néz ki uh-n a "dolog", a kisfiúknak egy idő után nagyobb és nagyobb ami látható :)

Szóval nekünk már meg lehetett mondani a 13 hetes genetikain, de van ismerősöm akinek csak 20. hét tájékán mutatta magát a jószág :)

2010. márc. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Kicsit meglepődtem hogy azt írtad hogy a 12.heti vizsgálat fizetős, nekem nem kellett fizetnem érte. Na de a lényegesebb a baba neme: nekem a 12. heti uh. abszolút semmit nem lehetett látni, a 18. uh. is azt mondták csak hogy talán lány, és most voltam 23 hetesen újabb uh. és nem fogod elhinni, de a babám felhúzott lábakkal fekszik és mikor hátulról popsinál próbáltuk megnézni mije lehet, akkor csak rugdosta a gépet és szégyenlősen szinte kapálózott. Úgy hogy én itt vagyok 23 hetesen és csak annyit tudok hogy talán lány:) Amúgy azt mondják a lányok szégyenlősebbek, a fiúk pedig széttett lábakkal mutatják mijük van:)

2010. márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Szia! Gondolom, fizetős vérvétel alatt a kombinált teszt egyik vérvételét érted. Nekem ugyan nem volt ilyen, de szerintem abból nem derül ki a baba neme, hiszen a magzati vérsejtek nincsenek a te véredben, pláne annyira, hogy kromoszómavizsgálathoz ki tudnák nyerni. Arra az általad írt, két rettegett módszer, a magzatvíz- és a boholymintavétel ad csak 100% eredményt, rendellenességek és nem tekintetében is.
2010. márc. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem az uh-ra gondoltam, hanem a genetikai vérvételre (Down-szindróma szűrés, és azért fizetős, mert ez egy extra dolog, amit kérhetsz, nem tb támogatott). Nem az első babánk, így azt tudom, hogy uh-n még nem látni a nemét:).
2010. márc. 22. 21:25
 5/8 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: a kisfiúk is lehetnek szégyenlősek, ez nem nemtől függ. a fiunk csak a 32. héten mutatta meg magát:) Boldog babavárást.
2010. márc. 22. 21:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok! Tudom hogy a 12 hetes vérvétel az a Down-szűrés,de nekem nem kellett érte fizetnem. Az eredményt a sejtbank.hu-n lehet majd megnézni és ha jól emlékszem ott is írta hogy ingyenes. Amúgy a vérvételből nem lehet tudni a nemét tudomásom szerint, bár hallottam már olyat is hogy valamelyik érték ha alacsony akkor fiú, ha magas akkor lány, de én nem hiszek benne. És amúgy mennyit fizettettek veled erre a vérvételre?
2010. márc. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
szerintem mi nem ugyannarról beszélünk. 9000 Ft és mivel elmúltam 35 éves, ezért ajánlott. Mindenhol kell ezért a kombinált tesztért fizetni, utánanéztem.
2010. márc. 23. 21:44
 8/8 A kérdező kommentje:
az első terhességemnél még nem kellett ezt a fajta kombinált tesztet elvégezni (csak egy eleme a vérvétel), mert még fiatalabb voltam.
2010. márc. 23. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!