Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ekkora probléma ha...

Tényleg ekkora probléma ha valaki terhesen megiszik egy, maximum két pohár bort egy üzleti vacsorán?

Figyelt kérdés
A főnököm meghívott minket vacsorázni és egy rettentő drága bort rendelt, amiből én is elfogyasztottam egy pohárral. A férjem pedig iszonyatos patáliát csapott otthon, hogy mit képzelek. Valóban ekkora a gond?
2015. nov. 15. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Tudtommal 1 pohár borral semmi gond nincs, még az orvosok szerint sem.

A férjed viszont aggódik értetek, ami természetes. Az enyém is óvna a széltől is.

2015. nov. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Nem gondolnám, hogy ennyitől baja lenne a babádnak.


De az jó, ha párod aggódik, csak félti a babátokat.

2015. nov. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Van akinek kifejezetten ajánlják az 1 pohár vörösbort az orvosok.

Nem lesz tőle semmi bajod. A férjednek is nyugodtan megmondhatod.


Egyébként biztos az aggodalom, de rendesen túlreagálta a helyzetet.

2015. nov. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Nekem az lenne. De mindenki másképp gondolkodik erről. Ideje lenne azonban szembenézni a ténnyel, hogy most már 2 emberért vállalsz felelősséget a testeddel. Ha pedig az apja nem akarja, hogy alkoholt igyál,a minimum, hogy tiszteletben tartod. Az ő gyereke is.
2015. nov. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

"Ha pedig az apja nem akarja, hogy alkoholt igyál,a minimum, hogy tiszteletben tartod. Az ő gyereke is."


Ezt nyugodtan megfordíthatjuk. 1 pohár bortól semmi baja nem lesz, tanácsolni is szokták az orvosok, tehát ha néha anyuka kényeztetni akarná magát, akkor apuka tiszteletben tarthatná, hiszen anyuka hordja ki a gyereküket. Vagy ezesetben a 9 hónap alatt apuka legyen szolidáris és ő se igyon egy korty alkoholt se.

2015. nov. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az orvos mondta, hogy napi egy pohár bort nyugodtan igyak meg.

Én néztem hülyén, hogy oké, de eddig se ittam naponta bort, pont most kezdjem el? :)


De itt inkább azon van a hangsúly nálatok, hogy egymás között egy konfliktust mennyire tudtok rendezni.

2015. nov. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, kiakadnék! Köztudott, hogy a vörösbor egészséges mértékkel! Az én párom a kólával van így, egy pohárral sem ihatok meg, ha vendégségbe megyünk! Ez talán picit érthetőbb mint a vörösbor. :D
2015. nov. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Èn is iszom mostanàban pár korty bort, komolyan jól esik!

Pedig nem voltam iszákos, de most olysn, mint a tiltott gyümölcs. Illetve nem tiltott, mert pár kortytól nem lesz baj, sőt múltkor ez mulasztotta el a fejfàjásom, picit beindította a keringést.

Férjem is ideges, ha iszom, mert hogy ne pusztítsam a gyerek agysejtjeit :))) de a kólàval is így van, pedig mèg egy liternyit se ittam meg az eddigi terhessègem alatt.

Szóval kicsit túlsàgosan óv :)

2015. nov. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia, nekem doki is és védőnő is mondta hogy bort nyugodtan lehet, mértékkel napi 1,5 deci maximum. Nekem nagyapám borász, és így a családban nagy hagyománya van a borfogyasztásnak. Bár természetesen nem iszom minden nap, azért kb kéthetente szoktam és a kicsi babám teljesen egészséges. :)
2015. nov. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem köszönd meg a férjednek, hogy aggódik érted (ego), utána szépen kérd meg, hogy gondolja át, felelőtlen embernek ismert-e meg. Meséld el neki, hogy a Péterfy előtt a cigányok rendszeresen dohányoznak nagy pocakkal. Azoknak a szerencsétlen gyerekeknek semmi bajuk még attól sem, pedig az aztán... És ez persze nem azt jelenti, hogy helyes, amit tesz, aki iszik vagy dohányzik, de a bor kifejezetten egészséges. Az én párom is túl parás, de meg szoktam kérni, hogy nézzen utána annak, amiről beszél, és utána vitassuk meg a témát...
2015. nov. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!