Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes terhes vagyok de már...

12 hetes terhes vagyok de már 4,5 kg-ot híztam. A védőnőm azt mondta, hogy75 kg-nál több nem lehetek a 9 hónap alatt gyerekkel, mindennel együtt. Most vagyok 68 kg. Volt/van más is aki hasonlón cipőben jár?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok?
2010. márc. 19. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tedd azt amit en nem: legközelebb allj meg vele szemben es fejeld le!!!! komolyan, en hala a "kedves", "segitökesz" "hozzaertö" vedönömnek az egsz terhesseget vegigparaztam, hol a sulyom, hol a cukrom, hol az eves, alvas... szoval amibe bele köthetett abba belekötött. Es azt mondta hogy 7.5 es 11.5 között hizhatok többet nem, de kevesebbet sem!! En az elsö masfel honapban szedtem fel több mint 5 kilot es azt mondta hogy tornazzak es ne zaballjak!!!-erted egy ember aki elmeletben segiteni van ott neked, ja ... persze.Soha nem zabaltam terhesseg alatt söt nagyon egeszsegesen taplalkoztam es megis, de utolag kiderült, legalabb is en igy gondolom, azert hiztam sokat mert kb 10hetes kortol vagy 20 hetes korig semmi nem maradt meg bennem es nagyjabol az a "felesleg" tartott "eletben".Szoval ne hallgass arra az okosra.

De persze szögezzük le tenyszerüen hogy a nagy mertekü hizas egy terhesseg alatt art neked es a babanak is, de a terhesseggel együtt jaro sulygyarapodas mindenkinel mas, alkat es genek kerdese. Ha hizekony vagy valoszinüleg többet (lustasag fekvöbetegseg stb.. is)ha kevesbe(sportolsz, mozogsz, dietazol stb...is) kevesebbet fogsz felszedni. Tehat ne hagyd magad stresszelni, persze termeszetesen figyelj oda magadra, de ne stresszelj, mert az többet art mintha plusz 2 kilot felszedsz a "megengedetthez" kepest.

2010. márc. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 55 kg-ról indultam, és a 33.hétig amíg meg nem szültem a lányom híztam kb. 8-9 kg-ot. Ezután jött volna még fel rám több kiló, plusz a vizesedés is, de a lánykám kiváncsi volt a világra. Én szerencsés voltam mert nem voltam kivánós, és nem ettem többet mint a terhességem előtt. Viszont a gyümölcsöket előrébb helyeztem mint bármi mást. Most 60 kg vagyok.Fogyok, ez jó mert még így is zavar ez az 5 kg plusz. Bevallom tornázni meg lusti vagyok. Meg nincs is már rá energiám.
2010. márc. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsö vok. Es a helyedben megkerdeznem, hogy miert?mit csinal ha mondjuk 76kg leszel? Levagja a kezed baltaval, hogy meglegyen a 75??? Ja es en vegül 8 kilot "hiztam" összesen, pedig ugyanugy es ugyanazt ettem mint a terhesseg elejen, ahol ennek a sulynak rögtön több mint fele feljött :D Szoval nyugi, ja es egy tanacs kerdezösködj körbe hatha van valakinek egy jo vedönöje, aki normalis es meg tud nyugtatni es el tudsz jarni hozza nem hivatalosan(mivel sajnos vedönö valasztas nincs:( )En is ezt tettem a terhesseg uccso heteiben amikor mar gyomoridegem volt ha csak szoba jött hogy mennem kell vedönöhöz...
2010. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem normális édőnőm van, nem foglalkozott a súlyokkal, meg nem szabott nekem határt, de olvasok itt durva dolgokat, hogy "terrorizálja" a kismamákat, mert picit többet szedtek fel...Ne hagyd magad, de azért figyelj oda, mert az első 12 hétben általában nem is híznak, csak utána kezd beindulni, szóval tényleg sok az a 4,5. De mindenki más ütembe hízik, lehet ezután majd lelassul...azért figyelj oda, ha továbbra is ilyen ütemembe folytatod, az tényleg nem lesz jó, és kicsit változtatni kell az életmódodon.
2010. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 3 kg-t híztam az első 12 hétben (nagyon rosszul voltam, és ezért mindig ennem "kellett"). Most a 30. héten 12 kilónál tartok, 73 vagyok. Lesz vagy 76 belőle, de lehet, hogy több. Az első hármat 80, 77 és 74 kilóval szültem, de viszonylag gyorsan és könnyen lement. Ha nem eszel ész nélkül, és igyekszel mozogni, akkor szerintem bármennyi is jön föl, le is fog menni. Ez annyi mindentől függ, minden kismama más. Én például odafigyelek az étkezésre + minden nap torna vagy séta, mégis gyorsan jönnek föl a kilók... De remélem, majd most is gyorsan lemennek!
2010. márc. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

És ha többet hizol mit csinál??? :)Mintha csak az én védőnőmet hallanám.Én 47 kg-mal kezdtem a terhességet, de ugy hogy előtte 12 évig anorexiás voltam.Igy a szervezetem elkezdte raktározni az ételt, akárhogy figyelek rá, akkor is hizok.Már eljutottam odáig, hogy semmit főtt ételt nem eszem, műzli, gyümölcs, zöldség, és mégis hizok.Eddig 10 kg jött fel, most vagyok 21 hetes.Azt mondta nem hiszi el,hogy nem zabálok....mert akkor nem hiznék.Na?De már nem érdekel, nem fogok a gyermekem kárára 0 kalóriázni pont terhesen.Ugyhogy legözelebb ha megyek hozzá és ismét elkezd papolni, megmondom neki amit az orvosom üzent neki:Adja vissza a diplomáját.Ennyi.

2010. márc. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En voltam hasonlo helyzetbe hizas teren. Az elso terhessegem 12. hetere megvolt az 5 kg plusz, 30. hetre a 20 kg, a vegere 25 kg lett.

Nekem nem szolt be senki. pedig kellett volna, talan akkor kapcsolok idoben. en azert hiztam, mert nem erdekelt a sulyom es egyaltalan nem figyeltem a taplalkozasra, sem minosegre, sem mennyisegre.

Eredmeny: vegig szekrekedes, gyomoreges, rossz kozerzet, a vegere liheges, totyogas, fajo izuletek. Szules utan 17 kg tulsuly.

Persze, nem baj, csak erezzuk jol magunkat es legyen a baba egeszseges. Akkor en is igy gondoltam, utana rajottem, hogy hibaztam. Nem koplalnom kellett volna, csak minosegien es esszel etkezni.

Szerencsem volt, mert a fiam 4 honapos korara 19 kg ment le (kemeny munkaval). de en akkor megfogadtam, hogy tobbet ilyen nem lesz. 2. babaval 15 kilot hiztam csak (nekem ez csak kategoria, mert magasd vagyok es vekony, vagyis inkabb sovany voltam teherbeeseskor).

Ossze sem hasonlithato a kozerzetem, fittsegem, kiegyensulyozottsagom, anyagcserem, ami a ket terhesseg alatt es szules utan volt. Nagyon boldog es kiegyensulyozott voltam egesz terhesseg alatt es szerintem ez nagyreszt annak volt koszonbheto, hogy elegedett voltam magammal, kifejezetten csinosnak ereztem magam, nem volt durva szekrekedesem, gyomoregesem, gyomorgorcsom, nem fajtak a labaim, nem lihegtem es furge maradtam.

Mindenki dontse el, tapasztalja meg maga, hogy mi a jo, de en ugy erzem, hogy nem art kicsit figyelni.

2010. márc. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


no, akkor jönnek a nyugtató szavak! :-)


én sosem voltam egy vékony lányka. 74 kiló volt az átlagom. aztán decemberben volt egy vizsgám, ami miatt stresszből zabáltam az édességet. Felhíztam 75 kilóra! ekkor estem teherbe. Letettem a cigit, és így egy hónap alatt majd 5 kilót híztam.

jan.14-én 75,5 kiló voltam, ma reggel 81 kiló. Sírva mentem anno az első tanácsadásra a védőnőmhöz, aki azt mondta: "jaj kincsem, semmi baj, ez még semmi. ha valami gond lesz úgyis szólok. ezen ne aggódj igazán. vannak akik sokkal kövérebben is világra hozták egészséges babájukat."


akkor egy picit megnyugodtam. nem mondom hogy nem bánt a súlyom, de nem tudok mit tenni. a terhesség alatt mondhatni nem is nassolok, nem eszem többet, ám a cigi elhagyása által megváltozott az emésztésem, arról nem beszélve hogy rendszeresen étkezem, míg régebben sokszor "elfelejtettem" enni és éhen voltam egész nap!


igyekszem azért mégis figyelni az étkezésre, de lényegében ha nem nézem a cigi letevése utáni hízást akkor egy kilót híztam eddig.

az orvos jóváhagyásával hamarosan elkezdek kicsit sportolni, hátha az erőben tart és nem tunyulok el. mondjuk a kilók java része a hasamra ment, úgy kb. 2 kiló osztódott el a hátsómon és a combomon.


jó egészséget neked, és igaza van itt a lányoknak! a védőnővel csak jól el kellene beszélgetni. mégis mit képzel magáról? kérdezd meg orvosodat is, ő mit mond?


szia


13 hkm

2010. márc. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!