Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy bírtátok ki azt a két...

Hogy bírtátok ki azt a két hetet, ami a pozi teszt, és az első vizsgálat között eltelt?

Figyelt kérdés
Azt mondta a dokim, csak két hét múlva menjek, addig sok pihi, folsav, sok víz. Én meg el sem merem hinni, hogy végre sikerült (3 év után), és lebegek, meg közben néha aggódom, hogy minden rendben menjen.
2010. márc. 18. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességemnél amint pozitív lett a teszt, egyből futottam a dokihoz. Nem látott még semmit, nagyon szomorú és csalódott voltam (petezsák volt, de szívhang még nem). 2 vagy 3 hét múlva mentem vissza, akkor már minden rendben volt.

Ebből okulva most, a második terhességemnél, eleve csak a 8. héten mentem dokihoz, tehát a tesztelés után 4 héttel. Így nekem sokkal jobb, hogy egyből szívhangot láttam, hallottam, mint egy petezsákot.

Nyugodj meg, bízz a dokidban, mire mész 2 hét múlva, már lesz szívhang is, és az milyen jó lesz :)

2010. márc. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Baromi nehezen. :)

Álmodoztam, hogy milyen lesz majd a 7 hetes UH-on meglátni őt... Sokat-sokat aludtam, ami könnyen ment, mert nagyon álomkórós lettem az elején. A napok vánszorogtak, számoltam őket. Aztán egyszer csak eltelt. :)

Kitartás!

29 hetes km

2010. márc. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is alig vártam, hogy leteljen a két hét és mehessek dokihoz. Nem akartam senkinek se elmondani, amíg az orvos nem erősíti meg. És hát a munkahelyemen sem akartam szétkürtölni, pedig kereskedelemben dolgoztam, és voltak nehéz munkák, de megpróbáltam magam nagyon kímélni. Utána viszont nagyon jó érzéssel jöttem aki az orvosi rendelőből.
2010. márc. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

En egesz jol. Mondjuk igyekeztem terelni arrol a gondolataimat, hogy mikor lesz a vizsgalat, mennyit kell meg varni, mert en szemely szerint minel jobban varok valamit, annal lassabban telik az ido...

Az elso babamat varva hat hetesen mar mentem uh-ra, de akkor annyira hihetetlennek, felfoghatatlannak tunt szamomra, hogy valoban sikerult, hogy nem is voltam tul izgatott furcsa modon, hiszen el sem mertem hinni.


A masodik terhessegnel viszont nekem extrem sokat kellett varnom az elso uh-ra, bo 11 hetet, ugyanis kuldoldon eltunk akkor is, Angliaban es ott 12-14. het kozott van az elso uh alapbol. Ha akar a kismama, akkor jelentkezhet koraira, igy jutottam el en is az elso babanal mar hat hetesen.

De a masodik babaval akkora nyugalom volt bennem es annyira optimista voltam, nah meg elfoglalt a nagyobbik gyerek es a munka miatt, hogy nem jelentkeztem korai uh-ra, megvartam a 13 hetet.

Gondolom ebbol sejtheto, hogy eleg jol birtam a varakozast. Mondjuk volt szivhanghallgatom, igy a szivhangot a 12. hettol hallgattam, mert akkor mar megtalaltam.

2010. márc. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én a pozitív teszt napján már mentem is a dokihoz, 5 hét 2 naposra saccolt petezsák látszott már kis "körömpiszokkal" a belsejében. Leírhatatlan öröm volt. Azért teszteltem ilyen későn, mert előtte már teszteltem egy negatívat, és már nem is reménykedtem, hogy azért késik a nemvárt, mert... :D Következő alkalommal, 7 hetesen már láttam a kis szívét, neked akkor ez lesz az első élményed :) egyébként nem kellene minél hamarabb megvizsgálni téged az esetleges méhen kívüli kockázat miatt? laikus ésszel nekem ez lenne logikus. bocs, ha riogatlak :(
2010. márc. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nehezen bírtam, de aztán 3 hétre kaptam a következő időpontot, ami még nehezebbnek tűnt, majd a következőt 5 hét múlva. Úgy érzem ilyen lassan még nem teltek a napok:-)
2010. márc. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem borzalmasan hosszúnak tűnt:(
2010. márc. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem természetes ez az érzéskavalkád, és a türelmetlenség is! :-) Nálunk más volt a helyzet, mert mi egy hónappal a megismerkedésünk után már védekezés nélkül szeretkeztünk a párommal. Kérdés volt, hogy kezdjek-e el fogamzásgátlót szedni, de mi van, ha néhány hónap múlva gyereket szeretnénk? Így aztán amellett döntöttünk, hogy nem lesz tabletta, sem óvszer, mert mindketten örülnénk a kis jövevénynek. :-) Amellett meg az is lehet, hogy hónapokig, évekig tart majd, mire teherbe esem. Ne kérdezzétek, hogy honnan voltunk ilyen biztosak egymásban 1 hónap után.

A 3. menstruációm már nem jött meg. :-) A 6. héten mentem orvoshoz, de csak azért, mert nem tudtam, hogy mi az általános, és nagyon boldog voltam, amikor látszott a petezsák. Kaptam is róla egy képet, oda lehetett tenni a karácsonyfa alá. :-)) A 8. héten voltam újra orvosnál, nálam az ultrahangon még akkor is csak egy folt látszott, magát a magzatot a 12. heti ultrahangon láttuk először a párommal. Nagyon megható volt, ahogy felemelte a kis kezét az arcához, és közben kalimpált a lábacskáival. Akkor hallottuk a szívhangját is. Most a 18. hétnél tartunk, jövő héten lesz a következő ultrahang.

Szóval én nem voltam olyan türelmetlen, de nem is mentem át azon, hogy évekig várjunk a babára, így teljesen érthető, ha izgatott vagy és nehezen telnek a napok a következő vizsgálatig!! :-) Neten tök jó oldalakat lehet találni, ahol leírják a baba fejlődését hétről hétre, és az elején minden (!) nap mérföldkő a magzatnak, annyi mindent kell odabent csinálnia. Én így próbáltam meg kicsit közelebb kerülni hozzá, amíg még nem látszott, hogy terhes vagyok, csak a tudat volt meg. :-)


Boldog babavárást! :-) És csak pozitívan, minden rendben lesz!!!

2010. márc. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!