Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nem lehet baja a babámnak?

Ugye nem lehet baja a babámnak?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam orvosnál, aki elég durván vizsgált meg (méhszáj vizsgálat), amire hazaértem tiszta vér volt a fehérneműm. Azonnal hívtam a kórházat, ott azt mondták, hogy ez ilyenkor előfordul. Valóban, a múltkori esetnél 1-2 csepp vér volt a bugyimon, de most szinte elöntött. Azt mondta a hölgy, hogy 2-3 napig ez normális. Szerintetek? Tapasztalatok?Ma már nem vérzek, de kicsim kevesebbet mozog, mint szokott. 24 hetes kismama.
2010. márc. 18. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Menjen a francba az ilyen doki,miért kell ilyen durván vizsgálni.

Ha ugy érzed,szerintem inkább menj el egy uh-ra, Nem kell ebből lelki ügyet csinál. A lényeg a Babád és a Te egészséged!

2010. márc. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,velem soha nem fordult elő.De itt gyakran olvasom,hogy történik ilyen és ez normális.A babára ez nincs kihatással,mivel őt védi a méhfal és a magzatburok.Én a helyedben legközelebb elkerülném azt a dokit,aki így vizsgált.
2010. márc. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem annyira óvatosan vizsgált ilyenkor, hogy szinte nem is éreztem, és sosem véreztem. Biztos nem lesz baja, főleg, ha már nem vérzel, pihenj sokat.
2010. márc. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamit megsérthetett a doki. Szerintem ennél több kell, hogy a babának baja legyen, de ha nem vagy biztos menj vissza és csinálnak egy uh-t. Nekem nincs (szerncsére) hasonló tapasztalatom, de én is beparáznék, ha nagyobb vérzés lenne. Kitartást és pihenj sokat, ne emelgess! üdv,
2010. márc. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Hát nekem is múltkor már a doki az agyamban turkált. Csodálkoztam is, hogy sima nőgyógyászati vizsgálaton nem túr belém könyékig.

de semmi baj nem volt.


Úgy tűnik, hogy terhesség idején mélyebbre kell nyúlni.

2010. márc. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
jézus. nekem az elején cytológiai mintavételnél volt vérzésem, akkor a doki írt is rá Rutascorbint, hogy minél előbb gyógyuljon meg. aztán 40 hetesen kaptam burokmasszázst, na az tényleg 2-3 napi mensiszerű vérzéssel járt. de 24 hetesen úgy beletúrni szegény kismamába, hogy vérezzen? az is lehet, hogy valami méhnyakgyulladásod van, azért olyan érzékeny és azért kezdett el vérezni. szerintem nem normális dolog. hiszen minden kismamának a szájába rágják, ha vérzés, akkor kórház. nekem éppenséggel 28 hetesen volt egy kis barnázásom, hajnalban vettem észre, másnapra volt időpontom privát dokimhoz, így nem mentem be az ügyeletbe. le is lettem szidva finoman. amúgy nekem gyulladt volt a méhnyakam, meg is rövidült aztán, 1000 Cg-vel húztam ki a terhességet, de szerencsére nem hogy koraszültem volna, hanem ráhúztam 8 napot, és akkor is úgy indítottak :)
2010. márc. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is vizsgálta a doki a méhszájat, de én meg sem éreztem, és hát azt sem igazán érzetem, hogy egyáltalán benyúlt, a méhszáj nagyságát pedig hüvely UH-val vizsgálta. Semmi, még csak fájdalom sem volt utána. Úgyhogy nem igazán értem, bár lehet hogy a méhszáj hosszát kézzel vizsgálta meg? és akkor valóban mélyre kell nyúlni, de miért nem UH-val csinálta?


22 hetes km

2010. márc. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ez számomra meglepő, hogy lazán rávágják, hogy normális. Nálunk ugyan nagyon sokáig a méhszájon volt a méhlepény (ami azóta felhúzódott szerencsére,így minden egyes alkalommal, mindegyik doki, akivel csak találkoztam elmondta, ha valami más, akár csak kicsit rózsaszínű, barnás, akkor futás.

Tesóméknál sajnos 24 hetesen ugyancsak vérzés volt, bementek, és 26. héten megszületett a kislányuk. Ezzel nem akarlak ijesztegetni, de ha már a tudomány itt tart, hogy UH-al be lehet kukkolni, inkább legyen egy felesleges köröd, mint hogy egész nap azon agyalsz, hogy mi lehet odabent. Vagy akár veled.

És tényleg messziről kerüld el azt a dokit, aki vizsgált...

2010. márc. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkora tulok az a doki, hogy nem is hiszitek el. Sajnos nálunk kézzel vizsgálják a méhszáj és a méhnyak méreteit, nem uh-val. A múltkori vizsgálatnál is őt kaptam ki, de akkor csak pár csepp vér volt.
2010. márc. 18. 13:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!