Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tanácsoltok? Kezdett el...

Mit tanácsoltok? Kezdett el valaki tanulni baba mellett?

Figyelt kérdés
Van egy diplomám, (sajnos nyelvvizsga nélkül) járok tanárhoz de szeretnék még tanulni valamit a baba mellett. nem tudom h Okj vagy másoddiploma vagy a nyelvtanulásra feküdjek rá. (azért nem egyértelmű a nyelvtanulás mert a baba melett nagyon drága lesz a tanárom)Ki mit csinálna, Csinált?
2010. márc. 17. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Nekem a sógornőm ikrek mellett csinálta meg a fősulit. Szóval szerintem ha van segítséged (nagymami) akkor simán elkezdheted.
2010. márc. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 gyerek mellett érettségiztem le.Nem volt egyszerű de ha valamit nagyon akarunk nincs lehetetlen:D

4hónapos volt a legkisebb mikor hatósági vizsgát tettem le és most megint gondolkodok a szakma váltáson.....

2010. márc. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
17.38 vagyok azt kifelejtettem hogy segítségem nincsen a férjem is elég keveset volt abban az időben itthon
2010. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Májusban fogok szülni, szeptemberben államvizsgázni. Beadtam a jelentkezést a harmadik diplomámhoz (nem nagyképűségből, csak szeretek tanulni). Olvastam egy olyan szabályt, hogy mindenkinek jár 12 államilag támogat félév, csak azt kell figyelembe venni, hogy ha a 2. diplomádat kezdet, akkor az magasabb szintű legyen, mint az első. Nekem 1 év mesteren a 3. diploma, ha ez összejön, akkor elkezdem, de ha költségtérítésesre vesznek fel, akkor azt már nem fogjuk bírni anyagilag.
2010. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szia!


Utána néztem a dolgoknak, és ezeket a jogszabályokat találtam a finanszírozási formákra:


Akik a jelentkezést megelőzően folytattak már felsőoktatási tanulmányokat...

- ...és a jelentkezést megelőző képzés államilag támogatott, de a jelentkező még nem szerzett abszolutóriumot, az - amennyiben a támogatási idő felhasználására vonatkozó rendelkezések alapján a támogatási időt még nem használta fel - jelentkezhet államilag támogatott képzésre akár ugyanabban a képzési ciklusban is, azonban ebben az esetben a korábban igénybe vett államilag támogatott félévek levonásával számított ideig lehet az új képzésben államilag támogatott.

- ...és a jelentkezést megelőző képzés államilag támogatott, de a jelentkező már szerzett abszolutóriumot, ugyanabban a képzési ciklusban a jelentkező akkor sem vehet részt újabb államilag támogatott képzésben, ha a támogatási idő felhasználására vonatkozó szabályok alapján az adott képzésre rendelkezésre álló támogatási időt nem használta fel. Ez azonban nem zárja ki azt, hogy - amennyiben a jelentkezőnek még maradt a támogatási idejéből, azaz a 12 félévből - másik képzési ciklusra jelentkezzen, államilag támogatott képzésre. Tehát abban az esetben például, ha a hallgató abszolutóriumot szerzett valamely államilag támogatott alapképzésen, csak mesterképzésen vagy felsőfokú szakképzésen folytathat tanulmányokat államilag támogatott formában.

- ...és a jelentkezést megelőző képzés költségtérítéses, az abszolutórium megszerzésétől függetlenül jelentkezhet bármely képzési ciklusban államilag támogatott finanszírozási formára.


Remélem ezzel tudtam segiteni!

2010. márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az idei évtől nem támogatják a kismamák továbbképzését!Sajnos!Én is szerettem volna tanulni... :(

Ezt a cikket találtam:


"Tandíjmentes képzést a területileg illetékes Munkaügyi Központon keresztül vehetsz igénybe.


Továbbtanulást csak tandíjas képzésben tudsz igénybe venni főiskolai szinten. Esetleg az egyes képzőintézmények Tanulmányi Osztályát érdemes felhívni, azokét, ahol foglalkoznak távoktatással is. A régi rend szerint a gyesen lévőknek ingyenes volt egyes helyeken, de sorra szüntetik meg.

Ha már van diplomád, a másodképzés is szóba jöhet, két-három év alatt kaphatsz másoddiplomát."

NEKÜNK MÁR EZ SE JÁR!!!!!!!!!!!! :(

Ha mégis van valami mód,azért írjátok meg légyszi,sokmindenkit érdekel/het!

2010. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18:19-es vagyok. 2006-tól szűnt meg a kismamák tandíjmentessége. Csak akkor kapta a továbbiakban is, ha 2006-ban hallgatói jogviszonya volt és mellette otthon volt a babával gyes-en, gyed-en vagy tgyás-on. De az amit az utánam író és én is leírtam, az érvényes ránk is.
2010. márc. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nyelvvizsga kérdés lenne szerintem égetőbb, csak nagyon drága! Gyed mellett nem hiszem h ki lehet majd gazdálkodni egy tanárt. de köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 18. 07:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Csoportos nyelvtanfolyamok olcsóbbak, mint az egyénik. Próbálj meg esetleg egy ilyesmit. Én most a második diplomámért megyek, és mellette nyelvet tanulok. Ezzel legalább még elfoglalom magam a kismamaság alatt. Utána meg még nem tudom, hogy lesz, de az összes tanárom nagyon segítőkész már most. Tudják, hogy jön a bébi és már előre ők szóltak, hogy bármi lenne, ami akadályozná a tanulásomat szóljak és segítenek megoldani. Pedig csak levelezőn tanulok most. Én azt mondom, ha bírod akkor tanulj még!
2010. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!