Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan lehet tudni hogy...

Honnan lehet tudni hogy hátrahajló-e a méhem?

Figyelt kérdés
Csak amiatt kérdezem hogy ha terhes leszek akkor látványos lesz e a pocakom az első hónapoktól?! Mondjuk nekem amúgy is olyan a hasam ogy ha hízok is akkor előrefele nő!:)
2010. márc. 17. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt csak orvos tudja megállapítani, érezni nem lehet :)
2010. márc. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! ezt orvos tudja megmondani. Nekem pl a vizsgálatok mindig úgy voltak hogy a fenekem szinte teljesen lelógott az asztalról hogy valamennyire felérjen oda. Nekem nincs nagy hasam de ez nem ezen múlik mert a méhed a tojás nagyságból nő meg akkorára amiben a gyerek elfér. Kérdés "hol fogod" hordani. Nekem az elején csípő magasságára jött olyan voltam mint aki sokat hízott nem volt jellegzetes kismama formám és 6-7 hónaposan lett akkora hasam mintha ikres lennék. most meg már 41 hetes vagyok
2010. márc. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A múlthéten voltam nőgyógyásznál és nem mondta hogy hátrahajló lenne e.vagy ezt nem is szokta magától mondani?Amúgy elég vékony vagyok 21 éves és 45 kg. tehát szerintem hamar látszani fog!(legalábbis remélem!
2010. márc. 17. 08:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Megjegyezni szokták. Nekem is annyit mondott hogy csússzak le mert nem éri el annyira hátrahajlik. Kérdezz rá ha ott vagy legközelebb. Nehezebb teherbe esni így nekem 1 év volt gyógyszeres segítséggel.
2010. márc. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is hátrahajló.Mondja a doki,te nem tudod megállapítani.
2010. márc. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is hátrahajló, de a hátrahajlás mértéke függ a hólyag telítettségétől is. Volt, hogy nem érzékelték a hátrahajlást. Régen valóban állították, hogy nehezebb teherbe esni és szülni, de mára ezt már megcáfolták. Általában a családban öröklődik. Felmenőimnek is ilyen volt, és elég sok gyerek van a családban. Szóval semmi problémát nem okoz, esetleg szex közben lehet némi kellemetlen érzés bizonyos pózokban. De ne aggódj, ha neked olyan lenne, akkor biztos mondták volna. Ja, és a has formája, nagysága a terhesség alatt teljesen alkati kérdés, befolyásolja a kötőszövetek, tartószalagok feszessége is.
2010. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is hátrahajló és mindkét terhességemnél már 10 hetesen akkora volt a hasam, mint egy 4-5 hónaposnak. Nem függ össze. Egyébként uh-on látszik.
2010. márc. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem csak a méh tipusától függ, hogy nagy hasad lesz-e vagy sem. Nekem sem hátrahajló, és én is vékony vagyok, (voltam), 43 kg-mal keldtem, és csak 20 hét körül kezdett el látszani kívülálló szemeknek, és még akkor sem volt egyértelmű sztem, mert még nem volt tipikus terhes has, csak mint aki hasra hízékony. Most 38 hetes vagyok, természetesen mostmár látszik, de a méretéből ítélve, jópár hetet letagadhatnék a terhességi koromból.

A pocak mérete sokmindentől függ, nem lehet ráhúzni egy sémára.

Szép babavárást!

2010. márc. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy válaszoltatok!
2010. márc. 17. 22:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!