Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz először a védőnőnél?...

Mi lesz először a védőnőnél? Milyen vizsgálatok lesznek, vagy mit fog csinálni? Mire készüljek?

Figyelt kérdés

Pénteken voltam 8 hetes, akkor voltam dokinál, most mennék védőnőhöz.Lesz vizelet vizsgálat?Meg vérnyomás?Vagy mi lesz?

Bocsi a sok kérdésért:)


2010. márc. 16. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Súlymérés, vérnyomásmérés. Azt hiszem tulajdonképpen ennyi. Vizelet majd csak később lesz.
2010. márc. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszii:)
2010. márc. 16. 21:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia, először is gratulálok a babához! :)

Első alkalommal kicsit tovább tart a védőnőnél a látogatás. De ne aggódj, semmi extra :)

Kitölti a védőnő a terhes kiskönyvet. Beleírja az adatokat, tehát a Te neved, lakcímed, telefonszámod, a Párodnál ugyanezeket. Megkérdezi hogy első terhesség-e, ezt is beírja. Kérdez a Te családodban és a Párod családjában előforduló örökletes betegségekről, fontos ezeket tudnod, úgy hogy kérdezz is rá előre a Párodnál :)

Én kaptam első alkalommal egy papírt a terhesség alatti vizsgálatokról, hogy hányadik héten mi lesz, ez nekem azóta is egy fontos dokumentum, minden héten előveszem.

Utána a védőnő megméri a testsúlyodat, a vérnyomásodat, a pulzusodat, ezeket is bevezeti a kiskönyvbe. Nálunk volt vizelet vizsgálat is, ott kellett pisilni és azt nézte meg gyorsteszttel, hogy nincs-e benne cukor vagy üledék.

Persze amíg ott vagy, nyugodtan ismerkedj a védőnővel, szerintem fontos egy alap-bizalom és a jó hangulat. És nyugodtan kérdezgess tőle, az a dolga, hogy segítsen.

Nálam kb fél órás volt az első látogatás, utána már csak kb negyed órásak.

A terhesség elején havonta kell menned majd.


Boldog babavárást,

27 hetes kismama

2010. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi nagyon a hasznos infókat, jól felkészítettél:)

szerintem is nagyon fontos a jó kapcsolat, igyekszem majd nagyon kedves,nyitott lenni:)

boldog babavárást:)

2010. márc. 16. 21:33
 5/9 anonim ***** válasza:

21.17-es vagyok. Azért írtam le ilyen részletesen azt, hogy nálunk mi volt, mert én is első babámat várom, és nekem is minden új még. S tudom, hogy sokat számít az, ha a kismama előre fel tud lelkileg készülni egy-egy vizsgálatra, hogy mi fog történni, hogyan zajlik, stb.

Általában a védőnők mindenhol kedvesek és tényleg bármit meg lehet tőlük kérdezni. Nekem pl az apasági nyilatkozat elintézésében is segített ( a Párom nevére szeretnénk a babát, de nem vagyunk házasok, emiatt kell ), és sok minden másban is.

Szorítok, hogy Neked is ilyen kedves védőnőd legyen :)

Minden jót és írd majd meg az első találkozást :)


boldog babavárást,

27 hetes kismama

2010. márc. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

szia,

Nagyon kedves az én védőnőm is:)Mindent részletesen elmondott, mi hogy lesz, mit mikor kell csinálnom, hova kell mennem, mi miért történik, és megadta a számát is hogy hívjam nyugodtan:)Gondolom ez mindenhol így van,de azért örültem neki nagyon, mert nincs fogadott orvosom.

Szóval abszolút pozitív élmény volt, jövő héten meg mehetek intézni a további dolgokat.Nagyon izgi:)

köszi még egyszer:)

2010. márc. 20. 10:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia, 21.17-es vagyok. Nagyon örülök, hogy jól sikerült az első találkozás a védőnővel. Ez nagyon fontos. És nyugodtan hívd Őt bármikor, ha kérdésed van. Első babánál az ember még szinte semmit nem tud, én is így voltam/vagyok vele :) És olvasgass itt a gyakorikérdéseken sokat, én is sok hasznos infot találtam már. Mi most vagyunk 28 hetesek, kislányt várunk, múlt héten derült ki.

Minden jót Neked, vigyázz Magatokra és élvezd ki a terhesség minden napját, mert tényleg soha vissza nem térő időszak ez :) Még ha az ember utána újra babát is vár, akkor is más, minden terhesség más.

Rosszulléteid nincsenek?

2010. márc. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

tényleg minden új:)Mondjuk nekem azért anyukám is tud segíteni, mert 5 gyereket szült, én vagyok az első:)

Hát tegnap mont azt vettem észre, hogy már jobban vagyok, nem volt annyira "nyomi" a nap.Sokszor van hányingerem, meg eddig állandóan aludtam volna.Tegnap voltam frissebb...de azt mondják ez is normális:)

De amúgy minden oké, várom már hogy nőjön a pocim:)

2010. márc. 23. 08:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, 21.17-es vagyok. Minden elismerésem Anyukádé az 5 gyermek miatt. Manapság egyet, max kettőt "mernek" az emberek bevállalni, de 20 évvel ezelőtt még másképp ment minden.

A rosszullétek majd elmúlnak, én olyankor jéghideg Coca-Colát ittam, az segített. És Magne B6 gyógyszert írt fel az orvosom.

A pocakod növekedése: háááát, ez is sok mindentől függ. Én most 28 hetes vagyok, de még mindig nem látszik, hogy babát várok. Igaz, alapból sem vagyok túl vékony, volt egy kis hasam előtte is, valószínű ezért nem tűnik fel. Én még most is a régi ruháimban járok, nadrágot már nehezen tudom begombolni, de pl a szoknyák mind jók. Van akinek szépen folyamatosan gyarapodik a pocakja, van akinek a 3. trimeszterben kezd el rohamosan nőni.

Minden jót Nektek, és probléma-mentes terhességet. És néha azért majd írj, hogy hogy vagytok :)


Üdvözlettel,

Myra

2010. márc. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!