Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai tanácsadáson mi...

Genetikai tanácsadáson mi történik?

Figyelt kérdés

I. számú nőgy. klinikára kaptam beutalót, a héten kell mennem. Annyit olvastam már, hogy hiába van időpontom, rengeteget kell majd várni. De hogy jutok el a tanácsadásra? Még soha nem jártam ott, a papíron csak az van, hogy Baross u. De az nincs, hogy hányadik emelet, ajtó stb. Ebben tudnátok segíteni?

A másik érdésem az lenne, hogy korábbi válaszokból olvastam, hogy kérdéseket tesznek fel a szülők, nagyszülők betegségeivel kapcsolatban. Ilyenkor miket kell felsorolni? Pl magas vérnyomás, cukorbetegség, agyvárzás ilyeneket is? Vagy csak a testi hiányosságokat, pl bénult kar, stb.


2010. márc. 16. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!Mi is voltunk,igaz mi debrecenben.Az épületben majd megmondják hova kell menned,de valószinü sokat kell várni,vigyél magaddal kaját,itókát.Odabent elbeszélgetnek,megnézik a leleteidet(uh,afp)Inkább arra kiváncsiak volt e a családban sérült baba(down kór,szellemileg sérült,fogyatékos)Nekem pl a férjemnek 2 újja félig össze van nőve,elkpézelhető hogy örökli a baba,de a dokinő szerint is ez legyen a legnagyobb baja:-)

Illetve itt tesznek javaslatot magzatviz mintavételre.31 hetes km

2010. márc. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia mi kb. 4 hete voltunk genetikai tanácsadáson, I. számú nőgy. A legelső alkalommal 1-2 órát kellett várni. Ahogy belépsz az épületbe, lesz egy hosszú lépcsősor, ezen felmész. A lépcsősor tetején van a porta, egyenesen mész tovább portától kb.4-5 m-re van egy hosszú folyósó. Jobbra kell tovább menni, és a folyósó végén baloldalt az utolsó előtti ajtó.

Minden félórában kijön az asszisztens nő és megkérdezi hogy ( pl:kijött 10 órára vagy 11 órára, és csak akkor tudod beadni a beutalót (pl ha 10 órára kaptad a beutalót, akkor 10 óránál előbb nem veszi el tőled az asszisztens nő). Miután be adtad a papírt várni kell, név szerint szolitanak. Az első behivásnál az asszisztens nő felveszi az adatokat, van e családban örökletes betegség, utolsó ultrhangos papírt elkérik. Örökletes betegség (nekem például izomsorvadás véget kellett mennem). Ja és kapsz egy egy számot a szerint fognak be hívni, a lakcímet igazoló kártyán lévő Személyi azonosító utolsó 4 száma. Majd kiküldenek megint várakozni fogsz egy ideig, az ajtó fölött kijelzőn ha látod a számodat akkor kell bemenni, ekkor már bemehet a párod is veled. Mikor bemész előfordul hogy egy kis időt még várni kell, majd kijön a doki vagy a tanár segéd és behivnak. Elbeszélget veletek, elmondja a lehetőségeket pl: nekem másnap már chorion- biopsziám volt. Esetleg magzatvíz vételt vagy Chorion biopsziát javasoljuk, de azt már egy másik időpontban fogják levenni. Nekem chorion biopszián volt és 2 héten belűl meg volt az eredmény. A magzatvizből többet kell várni 3-4 hét. Ha leveszik akkor körülbelül 2-3 napot nem árt ha fekszel, és 2-3 hétig nem szabad emelgetni. Az eredményért meg vissza kell menni. Hát dióhéjban ennyi, ha van még kérdésed csak írj.

2010. márc. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 17. 13:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!